'Barani' zmietli mladíkov, deväť gólov strelilo deväť hráčov

Barani vyrovnali z 0:2 na 2:2, výhru Nitre vystrelil Milo
Obranca HC 05 Banská Bystrica Henrich Jabornik odpaľuje puk spred brankára Andreja Košarišťana počas tretieho semifinálového zápasu play-off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015. Banská Bystrica, 22. marec 2015. Foto: SITA/Ján Viazanička

BANSKÁ BYSTRICA 27. septembra (WebNoviny.sk) – Domáci hokejisti HC ‘05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili jednoznačne 7:2 nad hráčmi HK Orange 20 v utorkovom zápase 7. kola Tipsport ligy 2016/2017.

„Barani“ v úvodnej tretine skórovali dvakrát, v druhom dejstve pridali ďalších päť presných zásahov a dvakrát sa presadili aj mladíci. O deväť gólov sa podelilo deväť strelcov.

Banská Bystrica figuruje s 15 bodmi na tretej priečke tabuľkového poradia. HK Orange 20 nebodoval ani vo svojom štvrtom tohtosezónnom vystúpení v Tipsport lige.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 7. kolo – utorok:
HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HK Orange 20 7:2 (2:0, 5:2, 0:0)

Góly: 4. I. Ďatelinka (T. Surový, Hickmott), 12. Wishart (Tamáši, Andrisík), 22. Matoušek (Lunter, M. Češík), 26. Maione (T. Surový, Buc), 32. Andrisík (Róth), 36. Lunter (M. Češík), 38. Bortňák (Kafka) – 21. Pataky (Pätoprstý, Marek Sloboda), 31. L. Žiak

Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach, M. Novák – M. Kollár, Rojík, 1659 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan – I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, Bezúch, Ťavoda – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Truchno – Lunter, M. Češík, Matoušek – Róth, Tamáši, Andrisík

Orange 20: Durný (40. Babik) – Grman, Trška, Košecký, Bdžoch, Hain, Jendroľ, S. Šefčík, J. Danko – Marek Sloboda, Pätoprstý, Pataky – L. Žiak, M. Murín, M. Hecl – Vybíral, Oško, A. Liška – Váňa, J. Koyš, Koziot

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po utorkovom zápase 7. kola:

HK Orange 20 4 0 0 0 0 0 4 3:24 0

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.