Barcelona neskórovala proti Getafe, Lobotkova Celta Vigo remizovala s Espanyolom

Lionel Messi
Hráč FC Barcelona Lionel Messi počas zápasu proti Getafe. Foto: SITA/AP

MADRID 11. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Celty Vigo doma remizovali 2:2 s hráčmi Espanyolu Barcelona v nedeľňajšom zápase 23. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy 2017/2018.

Galícijčania zásluhou dvoch gólov uruguajského útočníka Maximiliana Gómeza otočiť skóre z 0:1 na 2:1, no v 87. min ich zarmútil gól Gerarda Morena. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka odohral celý duel, jeho krajan Róbert Mazáň bol na lavičke náhradníkov.

Bezgólová remíza sa zrodila v stretnutí medzi domácimi futbalistami FC Barcelona a hráčmi Getafe. „Blaugranas“ dominovali počas celého priebehu zápasu, avšak nedokázali prekonať hosťujúceho brankára Guaitu. V zostave Kataláncov sa po dlhšej pauze predstavil aj Ousmane Dembélé. Dvadsaťročný Francúz sa po mesiaci zotavil zo zranenia stehenného svalu ľavej nohy, v dianí chýbal od 14. januára. Barcelona naďalej je na prvom mieste v tabuľke, jej náskok na Atlético Madrid sa však zmenšil na sedem bodov.

FC Sevilla zvíťazil 1:0 na vlastnom ihrisku nad hráčmi Girony. O jediný gól stretnutia sa postaral tesne po prestávke domáci Pablo Sarabia. Za hostí nepremenil v prvom polčase pokutový kop Aday Benítez. FC Sevilla poskočil v tabuľke na 6. miesto so ziskom 36 bodov.

La Liga 2017/2018

• 22. kolo

FC Sevilla – Girona 1:0 (0:0)
Gól: 46. Sarabia

FC Barcelona – Getafe 0:0

Celta Vigo – Espanyol Barcelona 2:2 (1:1)
Góly: 32. a 80. M. Gómez – 10. Léo Baptistao, 87. Gerard Moreno
Stanislav Lobotka odohral celý zápas, Róbert Mazáň (obaja Celta) bol na lavičke náhradníkov.

Valencia – Levante 3:1 (1:1)
Góly: 17. Santi Mina, 65. Vietto, 89. Parejo (z pok. kopu) – 18. S. Postigo