Bardejov poteší na Svetový deň cestovného ruchu zľavami

Bardejov
Bardejov Foto: SITA/Kvetoslava Mudríková

PREŠOV/BARDEJOV 26. septembra (WEBNOVINY) – V bardejovskom regióne sa k tohtoročnému Svetovému dňu cestovného ruchu, ktorý bude v piatok 27. septembra, pripojí svojimi aktivitami 11 prevádzkovateľov zariadení angažujúcich sa v cestovnom ruchu.

V meste aj v blízkom okolí si návštevníci budú môcť pozrieť niektoré historické objekty so zľavou alebo úplne zadarmo.

Prevádzkovatelia ponúkajú hlavne v piatok, sobotu a v nedeľu zľavy aj na poskytované služby a tovary. Informácie zverejnila bardejovská mestská radnica.

Prehliadka hradu Zborov so sprievodcom bude počas víkendu zadarmo. Postarajú sa o to členovia občianskeho združenia Na záchranu Zborovského hradu.

Kúpeľní hostia z Bardejovských kúpeľov majú cestu na hrad vyznačenú turistickými značkami. Turisticko-informačná kancelária v Bardejove pripravila vo svojich priestoroch výstavu modelov drevených kostolíkov. Sprievodcovské služby na tento deň ponúka s 20-percentnou zľavou. Rovnaká kancelária v Bardejovských Kúpeľoch bude od 27. septembra do 4. októbra poskytovať zľavy na svoj tovar.

Šarišské múzeum v piatok poskytne svojim návštevníkom vstup za 50 centov do všetkých expozícií múzea v Bardejove aj v Bardejovských kúpeľoch. Rovnakú sumu zaplatia aj záujemcovia, ktorí sa budú chcieť v piatok pozrieť na Bardejov z veže Baziliky sv. Egídia, pričom deťom a študentom umožnia tento výhľad úplne zadarmo.

Obec Hervartov, kde sa nachádza drevený kostolík sv. Františka z Asissi zapísaný do zoznamu UNESCO, sprostredkuje jeho návštevu od piatka do nedele za polovičnú sumu. Návštevníci, ktorí sa rozhodnú prespať v obci, v objekte služieb cestovného ruchu, dostanú počas najbližších troch dní rovnako 50-percentnú zľavu.

Náučný aj zábavný program pripravili bardejovské knižnice. Okresná knižnica Dávida Gutgesela ponúka v čitárni výstavu Cestovný ruch a literatúra, v oddelení literatúry pre deti a mládež organizuje počas dvoch dní – v piatok na Svetový deň cestovného ruchu a 17. októbra na Deň Prešovského samosprávneho kraja – literárno-náučno-zábavný cyklus potuliek po šarišskom regióne s názvom Kľúče od rodného kraja ŠARIŠ. V Kníhkupectve Radosť budú v piatok počas celého dňa premietať videoprojekcie z rôznych destinácií sveta s tematikou Dovolenkové alebo zážitkové videá. Zľavy na svoje služby ponúkajú v deň cestovného ruchu aj Bardejovské kúpele a niektoré hotely.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom