Baron Cohen nakrúti film o lesbe, ktorú chce otec vydať

Gigi
lesbička Gigi Foto: SITA/AP
Na Oscaroch zažiarila i Slovenka Skoncová
Foto: SITA/AP Photo/Chris Pizzello

BRATISLAVA 6. októbra (WEBNOVINY) – Britský herec Sacha Baron Cohen nakrúti komédiu inšpirovanú skutočným príbehom lesbičky Gigi, ktorú otec chce vydať za muža.

Hongkongský miliardár Cecil Chao mužovi, ktorému sa podarí zviesť jeho dcéru a oženiť sa s ňou, ponúkol 65 miliónov dolárov (v prepočte približne 50 miliónov eur), čím sa koncom septembra dostal na titulky médií na celom svete.

Gigi však v apríli tohto roku vo Francúzsku uzavrela registrované partnerstvo so svojou priateľkou Sean Eav a plánom svojho otca sa smeje.

Snímka filmového štúdia Paramount Pictures sa bude volať The Lesbian, Baron Cohen si v nej sám zahrá a bude ju i produkovať.

Sacha Baron Cohen je známy vďaka stvárneniu viacerých kontroverzných satirických postáv.

redstavil sa ako britský rapper z predmestia Ali G, ako kazašský reportér Borat Sagdijev nastavil zrkadlo americkej spoločnosti v komédii Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa (2006) a ako homosexuálny fashionista zosmiešnil módny priemysel vo filme Brüno (2009).

Tento rok v Diktátorovi svoju pozornosť obrátil na diktátorský režim. Zahral si admirála generála Aladeena, ktorý sa po smrti Kim Čong Ila považuje za posledného mohykána medzi diktátormi a zo všetkých síl sa snaží svoju krajinu uchrániť pred demokraciou.

Barona Cohena diváci videli aj vo filmoch Rýchlo a desivo: Šialené preteky (2006), Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street (2007), Hugo a jeho veľký objav (2011) a tento rok sa objaví v adaptácii románu Victora Huga Bedári, kde stvárni pána Thénardiera.

Informácie zverejnila webstránka www.bbc.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sacha Baron Cohen