Bartánus hetrikom zostrelil Martin, play-off Tipsport ligy začali víťazne aj “vlci”

HOKEJ Tipsport liga: Košice - Martin
Obranca HC Košice Martin Dudáš v súboji s útočníkom MHC Martin Róbertom Vargom počas prvého štvrťfinálového zápasu play-off Tipsport ligy, v ktorom "oceliari" na domácom ľade zvíťazili 4:0. Košice, 18. marec 2017. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 18. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Košice vstúpili víťazne do štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy, keď v sobotu triumfovali nad MHC Martin suverénne 4:0 a ujali sa vedenia 1:0 v sérii hranej na štyri víťazné duely.

Hetrik Bartánusa

Hrdinom zápasu bol kapitán „oceliarov“ Marek Bartánus, ktorý po približne trojmesačnej prestávke nastúpil v elitnej útočnej formácii a hetrikom postavil základy triumfu mužstva z východného Slovenska.

V drese víťazného tímu sa strelecky presadil aj Jiří Bicek. Hokejisti Martina napriek bojovnému výkonu počas celého duelu nenašli recept na brankára „oceliarov“ Vladislava Habala, ktorý si udržal čisté konto.

Žilina prehrávala 0:2

Žilinčania otočili prvé štvrťfinále so Zvolenom a napokon triumfovali 5:2. Hostia zo Zvolena viedli v 5. min gólmi Daniela Krejčiho a Patrika Lušňáka už 2:0, ale ešte v prvej tretine znížil kapitán „vlkov“ Marek Hovorka.

Žilinčania otočili stav zápasu vo svoj prospech v druhom dejstve, keď sa strelecky presadili Rastislav Konečný a Radim Hruška.

Víťazstvo MsHK v poslednej tretine potvrdil dvoma gólmi 40-ročný Peter Húževka. Žilinčania sa z víťazstva tešili aj vďaka efektivite v početnej výhode – prvé dva góly strelili počas presilových hier.

Tipsport liga – štvrťfinále play-off

– prvé zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá)

HC Košice – MHC Martin 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) – stav série: 1:0
Góly: 21. M. Bartánus (J. Vašíček, Suja), 30. Bicek (Deyl), 36. M. Bartánus (M. Dudáš), 49. M Bartánus (Rudolf Huna, J. Vašíček)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Orolin, M. Kollár, M. Smrek, 3555 divákov

Košice: Habal – Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Deyl, Jankovič, Vrábeľ, Matejka – M. Bartánus, Suja, Rudolf Huna – Jenčík, Tibor Varga, Bicek – J. Milý, Boltun, Hričina – Šoltés, P. Bartoš, Klíma
Martin: Corbeil – L. Kozák, Bačik, Pulli, J. Tabaček, Brňák, P. König, Salija, Pacalaj – R. Varga, Galamboš, Korostin – P. Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč – Jurášek, Pokrivčák, Dírer

MsHK Žilina – HKM Zvolen 5:2 (1:2, 2:0, 2:0) – stav série: 1:0
Góly: 8. Marek Hovorka (V. Čížek), 27. R. Konečný (Holovič), 36. R. Hruška (L. Handlovský), 50. Húževka (Švihálek, Ťavoda), 51. Húževka (J. Jurík) – 4. D. Krejči (L. Jurík), 5. Lušňák (Puliš)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, P. Stano, T. Holienka, Korba, 2439 divákov

Žilina: T. Tomek – V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Ťavoda, Prokop, M. Macejko – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – O. Gmitter, F. Ondruš, Rogoň
Zvolen: S. Baroš – M. Novák, Andersons, T. Valenta, Hraško, Habšuda, M. Ivan, Dubeň, D. Krejči – P. Zuzin, Puliš, Lušňák – J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek – Šišovský, L. Jurík, L. Novák – Matis, S. Petráš, Síkela