Bartomeu ponúkol rezignáciu, ak Messi zostane v Barcelone, ale zaklincoval to nový tréner Koeman

Josep Bartomeu
Prezident FC Barcelona Josep Bartomeu. Foto: archívne, SITA/AP (Emilio Morenatti)

Prezident FC Barcelona Josep Bartomeu ponúkol svoju rezignáciu výmenou za zotrvanie Lionela Messiho v katalánskom veľkoklube. Práve obsadenie najvyššieho postu v riadiacom aparáte Bartomeuom bol okrem slabších výsledkov a hry dôvodom Messiho rozhodnutia po 20 rokoch opustiť Camp Nou.

Podľa španielskych médií je za snahou Bartomeua skončiť vo funkcii prezidenta aj rastúca nespokojnosť desiatok fanúšikov, ktorí sa v stredu dobýjali do útrob štadióna a žiadali hlavu súčasného prezidenta.

Hlavný vinník situácie

Podľa TV3 Bartomeu je ochotný odstúpiť, ak Messi verejne povie, že práve súčasný prezident je hlavný vinník súčasnej situácie v klube bez zisku cennej trofeje v sezóne 2019/2020.

„Ak by sa tak stalo a Bartomeu by rezignoval, na čelo klubu by sa postavil dočasný prezident a zotrval tam až do budúcoročných volieb,“ napísal denník AS na svojom portáli.

Podľa zdrojov blízkych Messimu iniciatíva Bartomeua však nebude stačiť na to, aby zotrval v klube. Argentínčanove problémy v niekdajšom klube jeho srdca údajne siahajú oveľa hlbšie ako len k osobe súčasného prezidenta.

Tridsaťtriročný útočný klenot FCB je dlhší čas rozhodnutý odísť a povestnou kvapkou údajne bolo jeho stretnutie s novým trénerom Ronaldom Koemanom, ktorý mu mal dať jasne najavo, že v prípade jeho zotrvania by už nemohol rátať s niekdajšími privilégiami.

Sto miliónov eur

Messi je najviac spájaný s odchodom do Manchestru City, kde trénuje jeho dlhoročný mentor Pep Guardiola a v útoku hrá krajan a kamarát Sergio Agüero. Vedenie anglického vicemajstra už má pripravený aj obchodný scenár na získanie úradujúceho najlepšieho futbalistu na svete.

Zahŕňa ochotu vyplatiť šesťmiestnu sumu a vzdať sa tria talentovaných hráčov – Gabriela Jesusa, Bernarda Silvu a Erica Garcíu. Momentálne je však všetko len v rovine úvah španielskych médií.

„Toto je plán Manchestru City, s ktorým chce pristúpiť k rokovaniam s FC Barcelona ohľadom získania Messiho,“ napísal športový denník AS. Denník Sport dodal aj približnú sumu, s ktorou chce ManCity vyrukovať za Messiho: 100 miliónov eur.

Fenomenálny Argentínčan sa počas 20-ročného pôsobenia v FC Barcelona rekordne šesťkrát stal najlepším futbalistom na svete a z klubového pohľadu vyhral prakticky všetky domáce aj medzinárodné trofeje.

Najmä počas posledných 12 rokov bol telom aj dušou FCB. O jeho skvelom zakončení svedčí aj fakt, že sa stal sedemkrát najlepším strelcom La Ligy vrátane aktuálne skončenej pre FC Barcelona neúspešnej sezóny.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Josep María BartomeuLionel MessiRonald Koeman
Firmy a inštitúcie FC Barcelona