Barys Astana dôveruje Nazarovovi, zostáva na poste trénera

Andrej Nazarov
Kontroverzný kouč Andrej Nazarov prudko prejavil svoj názor na výkony rozhodcov a teraz pyká. Foto: facebook.com/KHL.ru

ASTANA 2. apríla (WEBNNOVINY) – Napriek vypadnutiu Barysu Astana v 1. kole play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) bude tréner Andrej Nazarov viesť tento klub aj v nasledujúcom ročníku.

Štyridsaťročný kouč prišiel do Barysu pred sezónou 2014/2015 z Donbassu Doneck, ktorý ukončil pôsobenie v KHL. V Astane počas celého ročníka predvádzal výborné výkony slovenský brankár Ján Laco.

Prezidenta klubu Orazbajeva nahradil Koreškov

„Na zasadnutí vedenia HK Barys sme zhodnotili vystúpenie klubu v uplynulej sezóne ako uspokojivé. Rozhodli sme sa preto predĺžiť zmluvu s trénerom Nazarovom a jeho realizačným tímom aj na ročník 2015/2016,“ uvádza sa v stanovisku kazašského mužstva.

Zmena v Baryse nastala na poste prezidenta klubu, Nurlana Orazbajeva nahradil Alexander Koreškov. Už v prvej polovici marca vyjadril spokojnosť s účinkovaním Barysu v KHL prezident Kazašskej hokejovej federácie Amkar Mamin.

Omsk je klub s veľkou tradíciou, tvrdí Mamin

„Úvod aj záver sezóny boli úspešné, no v strede bol tím v recesii. Barys skončil v tabuľke Východnej konferencie na 5. mieste, čo je uspokojivý výsledok. V play-off každý mohol vidieť, že proti sebe nastúpili vyrovnané mužstvá. Avangard je klub s veľkou tradíciou i úspechmi v minulosti, vždy má tie najvyššie ciele. V poslednom zápase série sa misky váh naklonili na jeho stranu. Napriek vypadnutiu považujem vystúpenie Barysu za úspešné. Keď sa pozrieme na celú sezónu, je potrebné poďakovať trénerovi Nazarovovi,“ uviedol A. Mamin.

Astana vypadla v 1. kole play-off s Avangardom Omsk po sedemzápasovej dráme.

Informácie priniesol portál R-Sport.ru.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej NazarovJán Laco