BASF najobdivovanejšou nemeckou spoločnosťou podľa Fortune

BASF logo
BASF logo

BRATISLAVA 9. marca (WBN/PR) – Spoločnosť BASF bola vyhlásená za najobdivovanejšiu nemeckú spoločnosť na svete a taktiež ako najlepšiu spoločnosť chemického priemyslu na svete. Vyplýva to z prieskumu prestížneho amerického časopisu Fortune, ktorý bude zverejnený v najnovšom vydaní časopisu (k dispozícii 21. marca).

V rebríčku najobdivovanejších spoločností sveta sa rovnako ako počas minulých dvoch rokov umiestnila spoločnosť BASF na prvom mieste v oblasti svetového chemického priemyslu. V rebríčku nemeckých firiem si BASF polepšila z minuloročného druhého miesta na súčasný vrchol rebríčka.

Prieskum „najobdivovanejśia společnosť sveta“ je každoročne realizovaný časopisom Fortune v spolupráci s firmou Hay Group, ktorá poskytuje poradenstvo v oblasti managementu. Odborníci rôznych priemyselných odvetví hodnotia okolo 700 firiem z celého sveta v kategóriách: kvalita produktov a služieb, globálna konkurencieschopnosť a kvalita riadenia.

Viac informácií o prieskume „najobdivovanejšia spoločnosť sveta“ nájdete na internetovom odkaze: http://archive.fortune.com/magazines/fortune/mostadmired/2011/

O spoločnosti BASF

Spoločnosť BASF – The Chemical Company je globálnym lídrom v oblasti chemického priemyslu. Spoločnosť má veľmi široké produktové portfólio zahŕňajúce chemikálie, plasty, stavebné materiály, poľnohospodárske produkty aj jemnú chémiu. Spoločnosť je spoľahlivým partnerom pre prakticky všetky priemyslové odvetvia a svojim partnerom ponúka produkty s vysokou pridanou hodnotou a inteligentné systémové riešenia, ktoré im umožňujú dosahovať stále väčšie úspechy. Spoločnosť BASF vyvíja nové technológie s potenciálom hľadania odpovedí na globálne problémy, ako sú zmeny klímy, potreba vyššej energetickej efektívnosti a vyššej mobility. BASF ku koncu roka 2010 zamestnávala 109 000 ľudí a v roku 2010 vykázala tržby vo výške viac 63,9 miliárd Eur. Akcie spoločnosti BASF sú obchodované na akciových trhoch vo Frankfurte (BAS), Londýne (BFA) a Zürichu (AN). Viac informácií o spoločnosti BASF nájdete na internete na adrese www.basf.com alebo na Social Media Newsroom na stránke newsroom.basf.com.

BASF v Slovenskej republike

Na Slovensku je spoločnosť BASF aktívna už niekoľko desaťročí. Prostredníctvom inteligentných riešení a vysoko kvalitných produktov pomáhame našim zákazníkom byť stále úspešnejšími. Odborníci BASF poskytujú poradenstvo nielen v oblasti spracovania produktov firmy BASF, ale aj na poli bezpečnosti, ochrany životného prostredia a úspor energie. Spoločnosť BASF je kompetentným partnerom všetkých dôležitých odvetví slovenského hospodárstva, ku koncu roka 2010 mala spoločnosť BASF na Slovensku 179 zamestnancov a v roku 2010 dosiahla obrat vo výške 205,5 miliónov Eur. Ďalšie informácie o spoločnosti BASF na Slovensku sú dostupné na stránke www.basf.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BASF Badische Anilin- & Soda-Fabrik