Basketbal: Extraliga žien 3. kolo

Basketbal
Ilustračné foto Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 13. októbra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 3. kola extraligy žien v basketbale:

Dobrí anjeli Košice – BK Slovan Bratislava 92:46 (20:12, 26:12, 31:11, 15:11)

Najviac bodov: Kupčíková 13, Číkošová 11, Žirková a Čarnoká po 10 – Talajková 19, Riecka 13

TH: 13/11 – 20/14, fauly: 19 – 16, trojky: 5 – 2, rozhodovali: Lukáč a Daubner, 3 200 divákov

Úvodný kôš zápasu zaznamenal hosťujúca Šujanová, po jej strele spoza trojkového oblúka viedol Slovan v zápase prvý aj posledný krát. Do 6. min ešte hostky držali s majstrovskými Dobrými anjelmi krok (7:9), no domáce basketbalistky sa im postupne vzďaľovali. Rozhodujúcim momentom bol záver I. polčasu, keď Košičanky 9-bodovou šnúrou ušli na 46:24. V druhom polčase sa v Infiniti aréne zaplnenej žiakmi košických základných škôl, ktorí sa zúčastnili na programe „Zober loptu, nie drogu“, zápas už len dohrával.

ŽBK Whirlpool Poprad – MBK Ružomberok 76:61 (18:13, 26:13, 20:15, 12:20)

Najviac bodov: Oravcová 16, Lásková 14, Brezániová 11 – Podešvová 16, Lukačovičová 15, Černáková 13

TH: 24/17 – 18/12, fauly: 18 – 22, trojky: 3 -1, rozhodovali: Zubák a Šarišský, 550 divákov

Domáci tím nastúpil proti odvekému rivalovi z Liptova bez rešpektu. Po pomerne vyrovnanej prvej štvrtine, začiatok druhej hostky doslova zaspali, čo ŽBK využili 12-bodovou šnúrou. Liptáčky sa potom síce prebudili, ale záver opäť sa niesol v znamení neustálej hernej a streleckej ofenzívy Popradčaniek. V ich celku sa prvákrát v domácom prostredí predstavila nová posila Oravcová. Po prestávke si bol domáci celok vedomý, že súper mu nebude klásť väčší odpor a ponechal hre voľný priebeh. Keďže Popradčanky robili aj chyby, Ružomberčanky to využili a snažili sa znižovať bodové manko. Podobne tomu bolo aj v záverečnej štvrtine, a tak Liptáčky dosiahli prijateľnú prehru

BK PU Bemaco Prešov – BK UMB 08 Banská Bystrica 84:52 (23:16, 17:14, 22:11, 22:11)

Najviac bodov: Wirthová 18, Pindruchová a Zemková po 12 – Šímová 12, Mackulínová 10, Van Dalenová 7

TH: 27/18 – 12/8, fauly: 20 – 22, trojky: 4 – 2, rozhodovali: Kovalčík a Hrabuvčin, 300 divákov

Domáce hráčky začali veľmi dobre, keď v 4. min viedli už 15:2. Potom sa hostky previedli niekoľkými dobrými obrannými zákrokmi a stiahli náskok až na rozdiel jediného bodu (31:30). Hráčkam BK PU Bemaco navyše odišla streľba. Do tretieho dejstva nastúpili Prešovčanky s väčším odhodlaním. V zápase sa prejavili skúsenosti domácich basketbalistiek, ktoré napokon triumfovali 84:52. Mladé Banskobystričanky však proti vicemajstrovi podali veľmi sympatický výkon.

ŠBK Šamorín – MBK Región Rožňava 64:72 (17:14, 25:15, 14:22, 8:21)

Najviac bodov: Sujová, Krajcsovicsová po 17 – Hnidzíková 26, V. Libičová 16

TH: 8/6 – 24/19, fauly: 19 – 16, trojky: 4 – 1, rozhodovali: Bugár, Kuzmiak, 100 divákov

Prvý polčas bol v réžii domácich hráčok, ktoré si vypracovali 13-bodový náskok (42:29). V ďalšom priebehu však hostky pritvrdili obranu, s čím sa Šamorínčanky ťažko vyrovnávali. Od 38. min sa Rožňavčanky ujali vedenia, ktoré si strážili až do konca zápasu.