BASKETBAL: Slováci zdolali v príprave Rumunov

Basketbal

PRIEVIDZA 2. augusta (WEBNOVINY) – Slovenskí basketbaloví reprezentanti pripravujúci sa na augustovú kvalifikáciu B-divízie ME 2011 zvíťazili aj v druhom priateľskom zápase nad Rumunmi, keď v pondelok v Prievidzi triumfovali jednoznačne 100:60 (54:32). Zverenci českého trénera Františka Róna si teda na svoje konto pripísali dve víťazstvá v priebehu dvoch dní, keďže v nedeľu na tom istom mieste zdolali Rumunov 75:65 (37:24). Zo slovenského družstva vynikali najmä bratia Rančíkovci, starší Martin bol s 20 bodmi najlepším strelcom celého stretnutia. Pivot Galatasaray Istanbul Radoslav zaznamenal iba o bod menej. Slovenský národný výber odohrá najbližší prípravný duel proti Rakúsku v piatok 6. augusta v Pezinku.

Výsledok – pondelok – prípravný zápas:

Slovensko – Rumunsko 100:60 (27:13, 27:19, 21:22, 25:6)

Zostava a body Slovenska: M. Rančík 20, R. Rančík 19, Gavel 14, Marko 4, Červenka 2 (Sedmák 17, J. Sedlák ml. 11, Mrviš 9, Kozlík 3, Nuber 1)

Najviac bodov Rumunska: Silvasan 13, Moldoveanu 11

TH: 34/24 – 24/12, fauly: 23 – 29, trojky: 8 – 6, rozhodovali: Janáč – Pipíška, Jančík, 1250 divákov

Slováci mali vynikajúci vstup do stretnutia, keď vyhrali prvú štvrtinu 27:13 a svoj náskok zvyšovali aj v druhej desaťminútovke. Do kabín na polčasovú prestávku odchádzali Slováci s vedením 54:32. Po zmene strán hrali najmä bratia Rančíkovci pre oko diváka a ponúkli fanúšikom niekoľko exhibičných akcií. V druhej polovici dostali príležitosť aj hráči z lavičky a tí ešte zvýšili náskok slovenského výberu a splnili aj želanie divákov v prievidzskej hale, keď napokon pokorili megickú stobodovú hranicu. Slováci triumfovali nad Rumunmi jednoznančným spôsobom 100:60.

Hlas:

František Rón (tréner SR): „S Martinom Rančíkom sme boli v koncovke ešte efektívnejší ako v nedeľu a čo je dôležité, zvýšilo to aj sebavedomie ďalších hráčov. Aj oni sa presvedčili, že dokážu byť dôležitým článkom reprezentácie. Samozrejme, že nemôžem byť spokojný na sto percent, musíme sa ešte zlepšiť aj v obrane. Čakajú nás ďalšie dva zápasy proti Rakúsku, v ktorých si môžeme vyskúšať ďalšie herné varianty.“

Martin Rančík (najlepší strelec stretnutia): „Veľmi som sa potešil, že som si zahral s bratom Radom v jednom tíme a predovšetkým som bol rád, že som po dlhšom čase reprezentoval. Dôležité je najmä to, že hra ma veľmi bavila. Uvedomujem si, že musím ešte pracovať na sebe, prekonávať únavu, aby som sa dostal do správneho rytmu. Cítim sa veľmi dobre najmä po psychickej stránke, čo je najdôležitejším faktorom pre to, aby som sa ešte zlepšoval. Som trochu unavený, ale šťastný, že sa mi vydaril zápas. Teší ma, že som svojím výkonom pomohol k víťazstvu celého mužstva, basketbal je predsa kolektívny šport. Verím, že podobné výkony prevedieme aj v náročných kvalifikačných stretnutiach, ktoré sa už blížia.“