Basketbalisti Bostonu vyhrali nad Miami, séria je vyrovnaná

Dwyane wade

BOSTON 4. júna (WEBNOVINY) – Začína sa odznova. Basketbalisti Bostonu vyhrali vo štvrtom súboji finále play-off Východnej konferencie zámorskej NBA nad Miami 93:91 po predĺžení a vyrovnali stav série na 2:2. Celtics napodobnili Heat, keď zvládli oba domáce súboje. Rovnako ako v Miami aj v Bostone sa v druhom z nich predlžovalo.

Boston mal nedeľňajší zápas dlho vo svojej moci, viedol už o 18 bodov, ale Heat v druhom polčase pridali a v štvrtej štvrtine najmä vďaka výbornému výkonu LeBrona Jamesa vyrovnali.

Najužitočnejší hráč sezóny zabezpečil aj nadstavenú päťminútovku, keď 38 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času premenil trojbodový pokus.

V predĺžení bol kľúčovou postavou opäť James, najprv nepremenil dve strely a dve minúty pred koncom sa za stavu 91:92 po prvý raz v drese Miami vyfauloval. Domáci to využili, o jediný zvyšný bod sa postaral Rajon Rondo z trestného hodu. Zvrátiť výsledok ešte mohol Dwyane Wade, ale jeho strela za tri body spolu s klaksónom nebola presná.

„Bol som tesne za čiarou a mal som ideálne postavenie. Nič viac som si nemohol priať. Lopta sa však rozhodla, že do koša nepôjde,“ tvrdil po zápase sklamaný Wade. „Nie je dôvod na paniku. Séria je vyrovnaná. Bol to skvelý basketbal, výborný zápas. Chceli sme raz v Bostone vyhrať, no nevyšlo to,“ poznamenal James.

Domáci naopak žiarili šťastím. Podľa kouča Doca Riversa im pri poslednej šanci Wada pomohol duch bývalého trénera Celtics Reda Auerbacha. „Red nedovolil, aby Wadova strela padla dnu. Nie v Boston Garden,“ vysvetľoval Rivers.

Východná konferencia – finále play-off – 4. zápas:

Boston – Miami 93:91 po predĺžení (34:23, 27:24, 12:21, 16:21 – 4:2) – stav série 2:2

Najviac bodov: Pierce 23, Garnett 17 (14 doskokov), R. Allen 16 – L. James 29, Wade 20, Chalmers a Haslem po 12