Basketbalisti Interu vyrovnali stav finálovej série

Inter - Komárno 72:73
Hráč BK Inter Nenad Delič (uprostred) počas zápasu play-off extraligy mužov medzi BK Inter Incheba Bratislava a MBK Rieker Komárno. Bratislava, 15. máj 2013. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 22. mája (WEBNOVINY) – BK Inter Incheba Bratislava zdolal v stredajšom dramatickom štvrtom stretnutí finále play-off Slovak Sport.TV Basket extraligy mužov 2012/2013 vicemajstrovský tím MBK Rieker Komárno 97:95 po predĺžení a vyrovnal stav série hranej na štyri víťazstvá na 2:2.

„Žlto-čierni“ mohli rozhodnúť duel vo svoj prospech už v riadnom hracom čase, ale šesť sekúnd pred koncom záverečnej štvrtiny neudržal stav 83:80 a inkasoval trojku od Simpsona. V predĺžení mali domáci mierne navrch, cestu do komárňanského koša si našli tri trojky.

Súperi si po jednom zápase menia výhodu domáceho prostredia, piaty duel je na programe v sobotu 25. mája (18.00 h) na juhu SR. Ako je známe, Komárno môže získať svoj prvý titul v histórii klubu, interisti sa v ére republikovej samostatnosti tešili z prvenstva ešte v roku 1996.

Slovak Sport.TV Basket extraliga mužov 2012/2013 – finále – štvrtý zápas – streda (hrá sa na štyri víťazstvá):

BK Inter Incheba Bratislava – MBK Rieker Komárno 97:95 po predĺžení

(21:21, 27:22, 14:20, 21:20 – 14:12) – stav série 2:2

Najviac bodov: Tucker 33 (3 trojky), M. Rančík 25 (3 trojky), Delič 15 – Stevens 21, Simpson (4 trojky) a Lowe po 18

TH: 20/13 – 19/10, fauly: 20 – 22, trojky: 10 – 9, rozhodovali: Brziak, Lukáč a Šarišský, 3000 divákov

Hlasy

Aramis Naglič (tréner Interu): „Bol to výborný zápas. Komárno hralo s energiou, gratulujem mu k tomuto výkonu. My sme vyrovnaním na 2:2 urobili veľmi dôležitý krok vzhľadom na nepriaznivý vývoj série.“

František Rón (tréner Komárna): „Ušiel nám záver prvého polčasu, keď sme viedli o päť bodov, no Interu stačilo niečo vyše minúty a preklopil skóre na svoju stranu. Do ďalších zápasov si chceme udržať túto bojovnosť a nasadenie v obrane. V útoku musíme hrať disciplinovane.“