Basketbalisti Miami vyrovnali finálovú sériu, vyšiel im úvod

Nba miami oklahoma
Russell Westbrook z Oklahomy (vľavo) sa pokúša preniknúť cez Chrisa Bosha z Miami Heat. Oklahoma City, 15. júna 2012. Foto: SITA/AP Larry W. Smith

OKLAHOMA CITY 15. júna (WEBNOVINY) – Basketbalisti Miami Heat vyrovnali stav finálovej série zámorskej NBA s Oklahoma City na 1:1, keď vo štvrtkovom druhom finále uspeli na palubovke súpera 100:96. Hostia vo štvrtok ani raz neprehrávali.

Nasledujúce tri stretnutia sú na palubovke Heat, to najbližšie v nedeľu o 20.00 h východoamerického času (už pondelok 2.00 SELČ).

Floriďanom vyšiel úvod stretnutia, v ktorom viedli 18:2, po prvej štvrtine 27:15 a pred veľkou prestávkou 55:43. V druhom polčase už svoj náskok na rozdiel od prvého zápasu udržali, aj keď Thunder nebezpečne doťahovali. Necelé dve minúty pred koncom domáci znížili na 91:94 a 37,5 s pred záverečnou sirénou bolo 96:98.

LeBron James potom síce nepremenil trojkový pokus, no vzápätí znemožnil presne zakončiť akciu Kevinovi Durantovi. Hráči Heat sa dostali do útoku, prišiel faul a dva úspešné Jamesove trestné hody. Krídelník Heat zakončil súboj s 32 bodmi, 8 doskokmi a 5 asistenciami, domáci ho však aj štyrikrát zblokovali.

Ďalšia hviezda Heat Dwayne Wade pridala 24 bodov, cenný krídelník Shane Battier 17 vrátane piatich trojok a pod košom dôležitý Chris Bosh 16 bodov a 15 doskokov. „Chris bol senzačný. To, čím nám dnes pomohol, potrebujeme od neho znova a znova,“ uviedol kouč Miami Erik Spoelstra. „Na doskakovanie sme kládli veľký dôraz. Chcel som priložiť ruku k dielu, byť agresívnejší a pomôcť v obrane práve v tomto stretnutí,“ poznamenal Bosh.

Najlepším strelcom domácich bol tradične Kevin Durant, no jeho 32 bodov vyšlo navnivoč. „Nemôžeme v úvode domáceho duelu zaostávať 2:18. Musíme zostať pozitívni a pokračovať v práci,“ uvedomuje si líder Thunder. Partia okolo tohto 23-ročného krídelníka prehrala prvý domáci duel v tohtoročnom play-off.

Výsledok druhého štvrtkového finále basketbalovej NBA:

Oklahoma – Miami 96:100 (15:27, 28:28, 24:23, 29:22) – stav série: 1:1

Zostava a body Oklahomy: Durant 32 (4 trojky), Westbrook 27, Ibaka 7/5 blokov, Perkins 4, Sefolosha 3 (Harden 21, Fisher 2, Collison 0)

Zostava a body Miami: L. James 32 (trestné hody 12/12), Wade 24, Battier 17 (5 trojok), Bosh 16 (15 doskokov), Chalmers 3 (Haslem, J. Jones, Cole a M. Miller po 2)

TH: 26/19 – 25/22, fauly: 22 – 21, trojky: 9 – 6, streľba z hry: 43 % – 47,4 %, doskoky: 46 – 49, asistencie: 14 – 13, získané lopty: 9 – 5, stratené lopty: 10 – 13, bloky: 9 – 4