Basketbalistka Lásková ukončila kariéru v Ružomberku

Laskova
Lucia Lásková v basketbalovom zápase Európskeho pohára FIBA medzi MBK Ružomberok a Basket Landes. Ružomberok, 7. december 2011. Foto: SITA/Gabriel Lipták

RUŽOMBEROK 27. apríla (WEBNOVINY) –

Vizitka Lucie Láskovej

Dátum a miesto narodenia: 26. augusta 1980 v Lučenci

Výška: 187 cm

Post: vysoká krídelníčka (štvorka)

Účasť na majstrovstvách Európy: 2009 (Lotyšsko – 8. miesto SR), 2003 (Grécko – 7. miesto SR)

Postupnosť klubov: SCP Ružomberok, CBK Cassovia Bardejov, ZKK Merkur Celje (Slovin.), Union Lyon Basket Féminin, Roche Vendée Basket (oba Fr.), BSS Košice, ŽBK Whirlpool Poprad, MBK Ružomberok

Úspechy: víťazka Euroligy 1999 a 2000, 8x majsterka SR (všetko Ružomberok), 2x majsterka Slovinska (Celje), strieborná na majstrovstvách Európy junioriek v Turecku (1998)

Dvojnásobná účastníčka majstrovstiev Európy, dvojnásobná víťazka Európskej ligy a osemnásobná majsterka SR v drese Ružomberka Lucia Lásková ukončila po sezóne 2011/2012 svoju bohatú športovú kariéru.

Svoje rozhodnutie potvrdila v piatkovom rozhovore pre agentúru SITA.

„Nie je tajomstvo, že s touto myšlienkou som sa pohrávala už pred sezónou. Teraz som sa iba utvrdila v presvedčení, že je najvyšší čas skončiť – kým si ľudia pamätajú na to dobré,“ podotkla s úsmevom 31-ročná basketbalistka, ktorá zavŕšila kariéru v stredu ziskom striebornej extraligovej medaily v drese MBK Ružomberok.

„Telo už cítilo, že je toho veľa. Táto sezóna už bola viac o premáhaní sa ako o radosti, ‚bila‘ som sa s tým celú sezónu. Nebolo to už ako kedysi: ‚Juchú‘, idem na tréning.‘ Mala som v poslednom čase problémy s kolenami, krčnou chrbticou i štítnou žľazou. Bolo toho dosť,“ zdupľovala Lásková.

Čiernovlasá Lučenčanka hrala počas úspešnej kariéry na poste vysokej krídelníčky – štvorky, medzi jej silné stránky patrila streľba z väčších vzdialeností.

„Už je najvyšší čas dať priestor novej, mladšej generácii. Dievčatá v Ružomberku majú perspektívu, veľmi im v ich úsilí držím palce,“ poznamenala Lucia Lásková, ktorá odštartovala kariéru vo veľkom basketbale práve v družstve SCP Ružomberok.

V roku 1998 získala v drese Slovenska striebornú medailu na majstrovstvách Európy junioriek v Turecku. V zahraničí pôsobila v drese slovinského ZKK Merkur Celje a vo francúzskych kluboch Union Lyon Basket Féminin a Roche Vendée Basket. Na Slovensku hrala okrem Ružomberka aj v tímoch BSS Košice a ŽBK Whirlpool Poprad.

„Určite by som chcela zostať aj naďalej pri basketbale, najšťastnejšia budem v pozícii trénerky detičiek v rodnom Lučenci. A rada by som v tomto meste pomohla vrátiť mužský basketbal na pozície, ktoré mu patrili v nedávnej minulosti,“ dodala lúčiaca sa Lásková, ktorá patrila medzi opory v reprezentácii SR.

Dvakrát štartovala na majstrovstvách Európy (2003, 2009), v kvalifikácii na ME 2011 v Poľsku pomohla tímu postúpiť na kontinentálny šampionát, no v Bydgoszczi už neštartovala. Podľa slov generálneho manažéra MBK Ružomberok Stanislava Onušku klub rešpektuje Láskovej rozhodnutie a na začiatku budúcej sezóny jej ako poďakovanie za odvedené výkony pripraví dôstojnú rozlúčku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MBK Ružomberok