Basketbalistky Good Angels Košice utŕžili debakel v Krakove

KRAKOV 7. januára (WEBNOVINY) – Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice prehrali v stredajšom súboji A-skupiny Európskej ligy na palubovke tímu Wisla Can-Pack Krakov 50:70 (25:38). S týmto súperom v tejto sezóne už hrali aj v novembri a prehrali 55:68.

Košičanky po šiestej prehre zo siedmich zápasov opäť znížili svoju šancu na postup do vyraďovacej časti. Krakovčanky, ktoré vedie bývalý tréner Good Angels Štefan Svitek, naopak tretím víťazstvom oživili nádej na prienik do štvrťfinále.

Hráčky Good Angels sa najbližšie v Eurolige predstavia domácim fanúšikom 14. januára v Infiniti aréne, kde od 18.00 h privítajú obhajcu trofeje Galatasaray Istanbul.

Európska liga žien – streda – A-skupina – výsledky:
Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) – Good Angels Košice (SR) 70:50 (24:14, 14:11, 20:13, 12:12)

Najviac bodov Krakova: Lavenderová 20, Abdiová 16, Vanderslootová 12

Zostava a body Košíc: Langhornová 16, Zietarová 10, Phillipsová 9, Krivačevičová 6, Žirková 0 (Bárová 6, Bálintová 2, Minčíková 1, Hruščáková 0, Oblaková 0, Kissová 0)

TH: 13/10 – 21/17, fauly: 18 – 20, trojky: 2 – 3, rozhodovali: Sarekoski (Fín.), Miličevič (BaH), Kardum (Chor.), 1200 divákov

UMMC Jekaterinburg (Rus.) – ZVVZ USK Praha (ČR) 84:74 (22:28, 21:16, 21:13, 20:17)

Basket Lattes Montpellier Agglomération (Fr.) – Galatasaray Istanbul (Tur.) 48:59 (12:13, 12:15, 15:12, 9:19)

Obrazom: Košičanky podľahli Krakovu aj v novembri

Krakovčanky začali lepšie a zakrátko si vypracovali náskok 7:2. Košické hráčky kontrovali a v 4. min viedli 10:9 po dvoch bodoch novej podkošovej posily Langhornovej.

Domáce basketbalistky zabrali najmä v závere prvej štvrtiny, keď trojminútový úsek vyhrali 8:0 a zvýšili na 24:14. Odvtedy si zverenky trénera Sviteka udržiavali v priemere 10-bodový náskok, keď hosťujúce hráčky viackrát nezakončili ani z dobre pripravených pozícií.

V tretej štvrtine sa rozstrieľala na domácej strane americká pivotka Lavenderová a najmä jej zásluhou narástol náskok Wisly na rozhodujúcich 20 bodov (58:38). V záverečnej desaťminútovke domáce hráčky nepoľavili a napokon zápas doviedli bez problémov do víťazstva 70:50.

Hlasy trénerov

(zdroj: fibaeurope.com):

Štefan Svitek (tréner Wisly Can-Pack Krakov): „Ceníme si toto víťazstvo najmä v súvislosti s predchádzajúcou sériou prehier. Nie je ľahké nastúpiť na dôležitý zápas po vianočnej prestávke. Ďakujem hráčkam za predvedený výkon, bojovnosť a víťazstvo. K našej hre chcem povedať len to, že v ďalších zápasoch musíme zlepšiť útočný doskok.“

Maroš Kováčik (tréner Good Angels Košice): „Chcem poblahoželať tímu Wisly. Tento zápas si domáce hráčky zaslúžili vyhrať. Vedeli sme, že iba víťazstvo v tomto stretnutí nás mohlo reálne udržať v hre o postup. Bola to naša posledná šanca. Nemôžeme však vyhrať takýto duel, keď máme úspešnosť streľby z poľa 23,8%…“