Basketbalistky Good Angels sa s Euroligou rozlúčili prehrou

Košice podľahli Jekaterinburgu na domácej palubovke o 20 bodov
Zľava: Tatiana Popova z Ruska a Romy Bär z Košíc v zápase 6. kola A-skupiny basketbalovej Euroligy žien medzi Good Angels Košice - UMMC Jekaterinburg (Rusko). Košice, 10. december 2014. Foto: SITA/Tibor Zmak

JEKATERINBURG 11. februára (WEBNOVINY) – Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v stredajšom súboji A-skupiny Euroligy žien na palubovke ruského tímu UMMC Jekaterinburg 52:75 (35:44).

Bolo to posledné vystúpenie Košičaniek v prestížnej európskej súťaži v tejto sezóne. V základnej A-skupine dosiahli bilanciu dve víťazstvá a desať prehier a skončia na poslednom 7. mieste. Pod Uralom senzačné tretie víťazstvo podľa predpokladov nepridali, hoci vysokému favoritovi UMMC boli najmä v prvom polčase relatívne vyrovnaným súperom. Po zmene strán a najmä v záverečnej štvrtine sa už prejavila nepochybná domáca kvalita.

Košice už skôr prišli o možnosť zabojovať o postup do play-off, o čo sa teraz v „áčku“ usilujú družstvá na 3. – 6. mieste. Okrem Jekaterinburgu (bilancia 10 víťazstiev – 1 prehra) má vyraďovaciu časť EL 2014/2015 istú už aj Kursk.

UMMC Jekaterinburg (Rus.) – Good Angels Košice (SR) 75:52 (23:13, 21:22, 15:11, 16:6)

Najviac bodov UMMC: Torrensová 17, Taurasiová 15 (3 trojky), Grudová a C. Parkerová po 14

Zostava a body Good Angels: Langhornová 14, Hruščáková 6, Oblaková 6, Bärová 5, Žirková 3 (Rodgersová 11 /3 trojky/, Bálintová 3, Kiššová 2, Janoščíková 2, Minčíková 0)

TH:18/15 – 9/8, fauly: 10 – 17, trojky: 4 – 6, rozhodovali: Gurion (Izr.), Mrdak (Srb.), Kounelles (Cyp.), 4500 divákov

Po trojke Žirkovej viedli Košičanky v Jekaterinburgu 11:5, ale potom prišla 14-bodová šnúra domácich hráčok a prvú štvrtinu vyhral UMMC 23:13. Na začiatku druhej Torrensová zvýšila na 25:13, ale hostky potom zabrali a v 24. min priblížila Košičanky opäť na dostrel trojkou Bärová (27:24). Záver prvého polčasu opäť znamenal zvýšenie domáceho náskoku (44:33).

V tretej štvrtine sa Košičankám podarilo znížiť na 8-bodový rozdiel (54:46), ale bližšie k súperkám sa už nedostali. Posledná desaťminútovka sa odohrávala v réžii ruského favorita, ktorý v nej dovolil dosiahnuť hosťujúcemu tímu len 6 bodov.

ZVVZ USK Praha (ČR, trénerka Natália Hejková) – Dinamo Kursk (Rus.) 85:87 (18:16, 26:28, 17:22, 24:21)

Wisla Can-Pack Krakov (Poľ., tréner Štefan Svitek) – Basket Lattes Montpellier Agglomération (Fr.) 76:70 (13:21, 26:13, 19:20, 18:16)