Basketbalistky Good Angels spoznali svoje súperky v Eurolige

Good Angels
Foto: SITA/Ivan Fleischer

Program basketbalistiek Good Angels Košice v základnej B-skupine:

24. októbra: Nadežda Orenburg (Rus.) – GA Košice

31. októbra: GA Košice – Uniqa Euroleasing Šopron (Maď.)

7. novembra: Arras Pays d’Artois (Fr.) – GA Košice

21. novembra: GA Košice – Beretta-Famila Schio (Tal.)

28. novembra: Fenerbahce Istanbul (Tur.) – GA Košice

5. decembra: GA Košice – Municipal Targovište (Rum.)

12. decembra: GA Košice – Nadežda Orenburg (Rus.)

19. decembra: Uniqa Euroleasing Šopron (Maď.) – GA Košice

9. januára: GA Košice – Arras Pays d’Artois (Fr.)

23. januára: Beretta-Famila Schio (Tal.) – GA Košice

30. januára: GA Košice – Fenerbahce Istanbul (Tur.)

6. februára: Municipal Targovište (Rum.) – GA Košice

MNÍCHOV 6. júla (WEBNOVINY) – Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice nastúpia v Európskej lige FIBA 2012/2013 v základnej B-skupine proti tímom Fenerbahce Istanbul (Tur.), Beretta-Famila Schio (Tal.), Nadežda Orenburg (Rus.), Uniqa Euroleasing Šopron (Maď.), Arras Pays d’Artois (Fr.) a CSM Targovište (Rum.).

Rozhodol o tom piatkový žreb európskej sekcie Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA Europe) v nemeckom Freisingu pri Mníchove.

Ten rozdelil 21 tímov do troch základných 7-členných skupín, pričom z každej postúpi do play-off po päť kolektívov tak ako v minulej sezóne. Košice žrebovali z 3. koša.

V uplynulom ročníku štartovalo v EL 23 družstiev, teraz v nej absentuje víťaz Final Four 2012 Ros Casares Valencia, ktorý sa do súťaže neprihlásil z ekonomických dôvodov. Euroliga 2012/2013 sa začne 17. októbra.

„Vymenil by som si miesto v A-skupine s Krakovom,“ glosoval v reakcii pre agentúru SITA generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský.

„Jeden silný tím – v našom prípade Fenerbahce – sme museli dostať. Sme radi, že z druhého koša nám vyžrebovali Schio. Nemohol nás obísť ani jeden ruský súper, Orenburg je však náročný aj z hľadiska cestovania. Šopron je prijateľný súper, hoci nie slabý, francúzsky Arras prijateľný. Veľkým otáznikom je Targovište, kde primátor mesta investoval obrovské peniaze a určite poskladá silné družstvo, ktoré povedie Grék George Dikeulakos, v minulej sezóne tréner Fenerbahce,“ doplnil Jendrichovský.

Košičanky nastúpia v prvom stretnutí v ruskom Orenburgu 24. októbra proti miestnej Nadežde. Pôvodný štart 1. kola EL (17. 10.) presunula FIBA Europe o týždeň neskôr. V prvom domácom súboji privítajú 31. októbra maďarský tím Uniqa Euroleasing Šopron.

V ďalších stretnutiach sa predstavia pod košmi francúzskeho Arras Pays d’Artois (7. 11.), doma v Infiniti aréne proti talianskemu Schiu (21. 11.) a novembrový program uzavrú 28. v Istanbule na ihrisku favorita skupiny Fenerbahce. Prvú polovicu bojov v základnej skupine zakončia 5. decembra domácim stretnutím proti rumunskému tímu Municipal Targovište. Odvety sú na programe 12. decembra 2012 – 6. februára 2013.

Súťaž vyvrcholí záverečným turnajom Final Eight v termíne 18. – 24. marca, dejisko oznámia neskôr.

Zloženie základných skupiny EL 2012/2013:

A-skupina: Rivas Ecópolis (Šp.), Sparta&K Moskovská oblasť (Rus.), Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.), Bourges Basket (Fr.), Uni Györ (Maď.), BK Brno (ČR), Tarsus Belediyespor (Tur.)

B-skupina: Fenerbahce Istanbul (Tur.), Beretta-Famila Schio (Tal.), Good Angels Košice (SR), Nadežda Orenburg (Rus.), Uniqa Euroleasing Šopron (Maď.), Arras Pays d’Artois (Fr.), CSM Targovište (Rum.)

C-skupina: UMMC Jekaterinburg (Rus.), Galatasaray Istanbul (Tur.), Perfumerías Avenida Salamanca (Šp.), ZVVZ USK Praha (ČR), CCC Polkowice (Poľ.), USO Mondeville Basket (Fr.), WBC Nový Záhreb (Chor.)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel JendrichovskýNadežda Orenburg
Firmy a inštitúcie Good Angels Košice