Basketbalistky SR prehrali v závere prípravy s Britkami

Bez názvu
Sprava: Azania Stewart z Veľkej Británie a Lucia Kupčíková zo Slovenska počas prípravného basketbalového medzištátneho stretnutia žien Slovensko - Veľká Británia Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) – Slovenské basketbalistky neuspeli vo svojom poslednom prípravnom súboji pred odchodom na majstrovstvá Európy v Poľsku (18. júna – 3. júla 2011), keď na palubovke bratislavskej Hant arény prehrali v stredu večer s Veľkou Britániou tesne 73:75 po predĺžení.

„Bol to úplne iný zápas ako minulý týždeň v piatok, keď sme v lotyšskej Rige zdolali v príprave tiež Britky 65:54. V Bratislave zahrali oveľa lepšie. Som rada, že sme si vyskúšali dve vyrovnané koncovky, najprv v závere riadneho hracieho času a potom aj v predĺžení. Ešte by sa nám pred odchodom na ME hodilo aspoň päť prípravných súbojov,“ skonštatovala po vzácne vyrovnanom zápase trénerka Slovenska Natália Hejková. Jej zverenky viedli v 32. min 58:51, no tesný náskok si neudržali. V predĺžení boli o krok lepšie súperky.

Výsledok:

Slovensko – Veľká Británia 73:75 po predĺžení (22:23, 14:16, 18:11, 11:15 – 8:10)

Zostava a body SR: Kupčíková 16, Lawlessová 11, Michulková 7, Vyňuchalová 5, Mišurová 3 (Lukačovičová 9, Jurčenková 9, Kubatová 4, Palušná 4, Tetemondová 3, Brezániová 2, Ábelová 0).

Najviac bodov Veľkej Británie: Staffordová 26, Butlerová 11

TH: 19/15 – 32/24, fauly: 25 – 20, trojky: 4 – 3, rozhodovali: Ženiš, Lamoš a Margala, 400 divákov

Slovenky prehrali v príprave na ME s Britkami
Sprava: Azania Stewart z Veľkej Británie a Lucia Kupčíková zo Slovenska počas prípravného basketbalového medzištátneho stretnutia žien Slovensko - Veľká Británia. Bratislava, 15. jún 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

Zľava: Lucia Kupčíková zo Slovenska a Natalie Stafforf z Veľkej Británie počas prípravného basketbalového medzištátneho stretnutia žien Slovensko - Veľká Británia. Bratislava, 15. jún 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

Sprava: Marta Páleníková zo Slovenska a Rachael Vanderwall z Veľkej Británie počas prípravného basketbalového medzištátneho stretnutia žien Slovensko - Veľká Británia. Bratislava, 15. jún 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

Sprava: Klaudia Lukačovičová zo Slovenska a Rose Anderson z Veľkej Británie počas prípravného basketbalového medzištátneho stretnutia žien Slovensko - Veľká Británia. Bratislava, 15. jún 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

Zľava: Marta Páleníková zo Slovenska a Rachael Vanderwall z Veľkej Británie počas prípravného basketbalového medzištátneho stretnutia žien Slovensko - Veľká Británia. Bratislava, 15. jún 2011. Foto: SITA/Marián Peiger

.

Výsledok stredajšieho odvetného zápasu finále dodatkovej kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy basketbalistiek:

Výsledok:

Maďarsko – Nemecko 56:67 (17:13, 16:20, 7:16, 16:18) – prvý zápas 53:59, na ME postúpili Nemky

Najviac bodov: Fegyvernekyová 12, Hontiová 10, Vajdová 6 – Greunkeová 14, Richterová 13, Bärová 11