Basketbalová Ruža zbrojí, prichádza tréner Štefan Svitek

Štefan Svitek
Štefan Svitek Foto: SITA/Ivan Fleischer

RUŽOMBEROK 20. júna (WEBNOVINY) – Novým trénerom slovenského ženského basketbalového vicemajstra MBK Ružomberok sa po Ivanovi Kurillovi stane Štefan Svitek.

Agentúru SITA o tom už v pondelok popoludní – po podaní prihlášky do Európskeho pohára FIBA 2012/2013 – informoval generálny manažér klubu Stanislav Onuška, no bolo to ešte v čase prebiehajúcich rokovaní.

„‚Pišta‘ mi v utorok sám zavolal a povedal, že na 98 percent – uviedol presne toto číslo – prijíma našu ponuku. Išlo teda o iniciatívu z jeho strany, čo ma teší. Chceme ho pri družstve, je to odborník,“ povedal v stredu predpoludním pre SITA Stanislav Onuška.

„Najprv uzavrieme príchod trénera, pri skladaní kádra, samozrejme, zahrnieme aj jeho predstavy. Potom začneme vychádzať ‚von‘ s menami hráčok,“ dodal.

Gelnický rodák Štefan Svitek (nar. 20. novembra 1966) je v súčasnosti trénerom maďarskej ženskej reprezentácie. Do konca februára viedol slovenský majstrovský tím Good Angels Košice, jeho koučom sa stal v priebehu sezóny 2007/2008 (družstvo vtedy vystupovalo pod názvom KOSIT 2013 Košice). Získal s ním štyri majstrovské tituly (2008 – 2011), päť Slovenských pohárov a ani raz nechýbal v euroligovom play-off.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe štefan svitek
Firmy a inštitúcie MBK Ružomberok