Bayern doma utŕžil „štvorku“, Hoffenheim a Dortmund majú istú účasť v Lige majstrov

Anastasios Donis, Franck Ribery
Hráč Stuttgartu Anastasios Donis v súboji o loptu s hráčom Bayernu Mníchov Franckom Riberym počas záverečného 34. kola I. bundesligy. 12. máj 2018 Foto: SITA/AP

BERLÍN 12. mája (WebNoviny.sk) – Futbalisti Hoffenheimu zvíťazili na vlastnom ihrisku nad hráčmi Dortmundu 3:1 v sobotňajšom stretnutí záverečného 34. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy.

Hamburg zostúpil do II. bundesligy

Obaja súperi si vybojovali účasť v budúcom ročníku skupinovej fázy Ligy majstrov a to na úkor Leverkusenu, ktorému k prieniku do prvej štvorky nestačilo ani domáce víťazstvo nad Hannoverom 3:2. „Farmaceuti“ sa predstavia v skupinovej fáze Európskej ligy.

Hamburg prvýkrát v histórii I. bundesligy zostúpil do druhej najvyššej súťaže. K účasti v baráži mu nestačilo ani domáce víťazstvo nad Mönchengladbachom 2:1. Zápas prerušili v nadstavenom čase druhého polčasu pre výtržnosti divákov a po krátkej prestávke sa napokon dohralo.

Wolfsburg do baráže

Hertha Berlín podľahla na vlastnom ihrisku Lipsku vysoko 2:6. Slovenský reprezentant Peter Pekarík hral do 58. min, jeho reprezentačný kolega Ondrej Duda do zápasu nezasiahol.

Wolfsburgu nestačilo ani víťazstvo 4:1 nad hosťujúcim Kolínom nad Rýnom, aby sa vyhol baráži o účasť v budúcom ročníku najvyššej nemeckej súťaže, v ktorej sa stretne s druholigovým Kielom.

Hamburg – Mönchengladbach 2:1 (2:0)
Góly: 11. Hunt (z pok. kopu), 63. Holtby – 28. Drmič, ČK: 71. Wood (Hamburg) po 2. ŽK

Hertha Berlín – Lipsko 2:6 (1:3)
Góly: 4. Ibiševič, 64. Kalou – 22. a 54. Augustin, 2. Upamecano, 7. Lookman, 49. Werner, 82. Bruma
Peter Pekarík hral do 58. min, Ondrej Duda (Hertha Berlín) sedel na lavičke náhradníkov

Hoffenheim – Dortmund 3:1 (1:0)
Góly: 26. Kramarič, 63. Szalai, 73. Kadeřábek – 58. Reus

Leverkusen – Hannover 3:2 (2:0)
Góly: 3. a 18. Alario, 55. Brandt – 90.+ Füllkrug, 90.+ Harnik

Mainz – Brémy 1:2 (1:1)
Góly: 12. Gbamin – 23. Kainz, 79. Gebre Selassie

Schalke – Eintracht Frankfurt 1:0 (1:0)
Gól: 26. Burgstaller