Bayern Mníchov otočil výsledok z 0:2 na 5:2, v I. bundeslige aj štyri remízy

Joshua Kimmich, Serge Gnabry
Serge Gnabry z Hoffenheimu v súboji s Joshuom Kimmichom z Bayernu Mníchov počas zápasu 20. kola I. bundesligy. Mníchov, 27. január 2018. Foto: Sven Hoppe/dpa via AP.

BERLÍN 27. januára (WebNoviny.sk) – Domáci futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili nad hráčmi Hoffenheimu 5:2 v sobotňajšom zápase 20. kola najvyššej nemeckej sútaže I. bundesligy.

Skóre otvorili hostia už v 3. min, keď sa dorážkou po nepremenenom pokutovom kope presadil Mark Uth. Náskok Hoffenheimu zdvojnásobil v 12. min kmeňový hráč Bayernu Serge Gnabry.

Bayern má na čele 16-bodový náskok

Bavori ešte do prestávky vyrovnali zásluhou Roberta Lewandowského a Jéroma Boatenga. Misky váh na stranu favorita naklonil v 63. min Kingsley Coman a štvrtý gól Mníchovčanov pridal o tri minúty neskôr Arturo Vidal.

Skóre uzavrel v nadstavenom čase svojím prvým súťažným gólom za Bayern nemecký reprezentant Sandro Wagner. Nemecký majster zostáva neohrozeným lídrom I. bundesligy so 16-bodovým náskokom pred Schalke 04 Gelsenkirchen.

Dortmund ratoval bod

Futbalisti Herthy Berlín hrali nerozhodne 0:0 v Brémach s domácim Werderom. V drese hostí nastúpili v základnej zostave obaja slovenskí reprezentanti: obranca Peter Pekarík odohral celé stretnutie, stredopoliar Ondrej Duda odišiel z trávnika v 60. min.

V nevýrazných výkonoch pokračuje Dortmund, v sobotu iba remizoval na vlastnom trávniku s Freiburgom 2:2. Domácich dostal do vedenia v úvode duelu Šindži Kagawa. Hostia dokázali priebežne otočiť zásluhou dvoch gólov Nilsa Petersena.

Dortmund napokon získal aspoň bod, v nadstavenom čase sa presadil obranca Jeremy Toljan. V zostave Borussie figuroval aj gabonský kanonier Pierre-Emerick Aubameyang, ktorý vynechal minulotýždňový zápas z disciplinárnych dôvodov. Dortmund je na 5. mieste v tabuľke.

I. bundesliga – 20. kolo

• výsledky sobotňajších zápasov

Bayern Mníchov – Hoffenheim 5:2 (2:2)
Góly: 21. Lewandowski, 25. J. Boateng, 63. Coman, 66. Arturo Vidal, 90. S. Wagner – 3. Uth, 12. Gnabry

Dortmund – Freiburg 2:2 (1:1)
Góly: 9. Kagawa, 90. Toljan – 21. a 68. N. Petersen

Kolín nad Rýnom – Augsburg 1:1 (1:0)
Góly: 40. Jojič – 77. Caiuby

Lipsko – Hamburg 1:1 (1:1)
Góly: 9. Bruma – 30. Kostič

Stuttgart – Schalke 0:2 (0:2)
Góly: 14. Naldo, 19. Harit (z pok. kopu)