Bayern prekvapujúco zakopol v Lipsku, o triumfe Dortmundu rozhodol Batshuayi

Timo Werner
Timo Werner (vľavo) strieľa gól Bayernu Mníchov v zápase 27. kola I. bundesligy, v ktorom jeho Lipsko zvíťazilo 2:1. Lipsko, 18. marec 2018. Foto: SITA/AP.

BERLÍN 18. marca (WebNoviny.sk) – Bayern Mníchov podľahol v Lipsku 1:2 v nedeľňajšom stretnutí 27. kole nemeckej futbalovej I. bundesligy.

Domáci dokázali otočiť stav duelu, keď na úvodný gól Sandra Wagnera najprv odpovedal v závere prvého polčasu Naby Keita a po zmene strán sa presadil Timo Werner. Bavori prehrali prvýkrát po trinástich dueloch, ligovú tabuľku vedú s náskokom 17 bodov pred Schalke 04 Gelsenkirchen.

Dortmund na vlastnom ihrisku zdolal Hannover 1:0, zápas rozhodol v prvom polčase belgický útočník Michy Batshuayi, ktorý je vo Vestfálsku na hosťovaní z anglického FC Chelsea. Borussia neprehrala v lige už 12-krát po sebe a v tabuľke je na treťom mieste.