Bayern si presvedčivo poradil s Hoffenheimom

Bez názvu

BERLÍN 12. februára (WEBNOVINY) – Futbalisti Leverkusenu zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 21. kola I. bundesligy na trávniku Eintrachtu Frankfurt hladko 3:0 a upevnili si druhú pozíciu v tabuľke. Leverkusen má na konte 42 bodov a za suverénnym lídrom z Dortmundu zaostáva o 10 bodov. Frankfurtu patrí jedenásta priečka. Na tretie miesto sa dostal úradujúci nemecký šampión Bayern Mníchov, keď zdolal pred domácim publikom Hoffenheim presvedčivo 4:0. Dva góly bavorského tímu strelil holandský krídelník Arjen Robben. Zverenci trénera Louisa van Gaala preskočili v tabuľke Mainz i Hannover a majú 39 bodov. Hoffenheim klesol na ôsmu pozíciu a bodovo sa na neho dotiahol Norimberg, ktorý triumfoval v Stuttgarte rozdielom triedy 4:1. V zápase nastúpil slovenský stredopoliar hostí Marek Mintál, ktorý hral od 75. minúty. Stuttgart sa stále trápi a nachádza sa na predposlednej pozícii. Proti svojmu bývalému klubu Schalke 04 nastúpil slovenský útočník Freiburgu Erik Jendrišek, no odohral len prvý polčas. Freiburg napokon prehral 0:1 po góle Jeffersona Farfána zo 49. minúty. Schalke sa vďaka zisku troch bodov posunulo o jednu priečku a momentálne mu patrí 10. miesto, Freiburg je naďalej šiesty. Priebežný líder tabuľky Borussia Dortmund uhral na trávniku Kaiserslauternom iba nerozhodný výsledok 1:1. O vyrovnávajúci gól domácich sa postaral v 90. min český reprezentant Jan Morávek.

Výsledky sobotňajších stretnutí 21. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

VfB Stuttgart – 1. FC Norimberg 1:4 (1:2)

Góly: 45.+ Funk – 11. Simons, 28. Schieber, 51. Chandler, 63. Ekici

Marek Mintál nastúpil v 75. minúte, Róbert Mak (obaja Norimberg) presedel celý zápas na lavičke náhradníkov.

Schalke 04 Gelsenkirchen – SC Freiburg 1:0 (0:0)

Gól: 49. Farfán

Erik Jendrišek (Freiburg) odohral prvý polčas.

VfL Wolfsburg – Hamburger SV 0:1 (0:1)

Gól: 33. Petrič (z pok. kopu)

Peter Pekarík (Wolfsburg) absolvoval celé stretnutie.

Bayern Mníchov – TSG 1899 Hoffenheim 4:0 (2:0)

Góly: 63. a 81. Robben, 2. M. Gómez, 15. T. Müller

Eintracht Frankfurt – Bayer 04 Leverkusen 0:3 (0:2)

Góly: 9. Rolfes, 32. Renato Augusto, 84. Balitsch

St. Pauli – Borussia Mönchengladbach 3:1 (1:1)

Góly: 37. Kruse, 53. G. Asamoah, 58. M. Lehmann – 9. De Camargo, ČK: 21. De Camargo (Mönchengladbach)

Kaiserslautern – Borussia Dortmund 1:1 (0:0)

Góly: 90. Morávek – 81. Bender, ČK: 85. Subotič (Dortmund)

Taliansko

Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v sobotňajšom zápase 25. kola Serie A na trávniku AS Rím 2:0. O obidva góly duelu sa postaral zatiaľ najlepší strelec súťaže – uruguajský útočník Edinson Cavani. Čoskoro 24-ročný zakončovateľ má na konte 20 ligových presných zásahov a vedie tabuľku strelcov pred Antoniom Di Natalem z Udinese, ktorý má na konte o štyri góly menej. Zverenci trénera Waltera Mazzarriho opäť zredukovali svoje manko na lídra AC Miláno na tri body. Rímske AS sa nachádza na siedmej pozícii so ziskom 39 bodov. Slovenský stredopoliar Marek Hamšík pobudol na ihrisku do 74. minúty.

AC Miláno zvíťazilo v prvom sobotňajšom zápase na domácom trávniku nad FC Parma vysoko 4:0. Úvodný presný zásah strelil v 8. min holandský stredopoliar Clarence Seedorf, o necelých desať minút ho napodobnil taliansky útočník Antonio Cassano. V 58. min sa na ihrisko dostal Brazílčan Robinho, ktorý o tri minúty na to strelil tretí gól svojho tímu. Ten istý hráč o štyri minúty ešte zveľadil skóre, keď upravil na konečných 4:0.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 25. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011:

AS Rím – SSC Neapol 0:2 (0:0)

Góly: 49. a 83. Cavani (prvý z pok. kopu)

Marek Hamšík (Neapol) hral do 74. min.

AC Miláno – FC Parma 4:0 (2:0)

Góly: 61. a 65. Robinho, 8. Seedorf, 17. Cassano

Francúzsko

Futbalisti Olympique Lyon zvíťazili vo večernom sobotňajšom stretnutí 23. kola Ligue 1 na ihrisku St. Étienne prekvapujúco hladko 4:1. Lyon sa týmto triumfom vyrovnal tretiemu Parížu St. Germain bodovo a aj z hľadiska skóre. St. Étienne je na piatej pozícii. Hráči Olympique Marseille zvíťazili na trávniku Sochaux 2:1. Obidva góly úradujúceho francúzskeho majstra strelil útočník André-Pierre Gignac. Marseille sa dostalo na druhú priečku na konte má 39 bodov, len o tri menej ako priebežný líder OSC Lille. Sochaux zostalo na 12. pozícii. Bordeaux prekvapujúco podľahol nováčikovi z Caen 1:2 a patrí mu 9. priečka. Caen si vďaka plnému bodovému zisku prilepšilo o tri pozície a je na 14. mieste. Úspešné bolo aj AS Monaco, ktoré zdolalo Lorient 3:1. Pre Monaco to bolo len štvrté tohtosezónne víťazstvo a momentálne sa nachádza až na 18. priečke.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 23. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 2010/2011:

St. Étienne – Olympique Lyon 1:4 (1:2)

Góly: 13. Bocanegra – 28. Gomis, 40. Cris, 69. Bastos, 90.+ Briand

Sochaux – Olympique Marseille 1:2 (1:1)

Góly: 43. Ideye – 45. a 70. Gignac

Bordeaux – Caen 1:2 (0:1)

Góly: 49. Modeste – 9. K. Traoré, 90. Hamouma

AS Monaco – Lorient 3:1 (1:1)

Góly: 3. Lolo, 56. Mangani, 90.+ Park (z pok. kopu) – 21. Gameiro