BBC nakrúti seriál podľa detektívok J. K. Rowling

Rowling
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. decembra (WEBNOVINY) – Britská televízia BBC nakrúti seriál na motívy detektívnych románov Volanie kukučky a Hodvábnik, ktoré vydala britská autorka J. K. Rowling pod pseudonymom Robert Galbraith. Na projekte sa má podieľať i samotná spisovateľka. Televízia ďalšie detaily o pripravovanom seriáli nezverejnila.

Pseudonym bol pre Rowlingovú oslobodzujúci

Romány Volanie kukučky (v origináli The Cuckoo’s Calling vydané v roku 2013, pozn. SITA) a Hodvábnik (The Silkworm, 2014, pozn. SITA) prinášajú príbehy detektíva Cormorana Strikea a jeho asistentky Robin. Po vyzradení, že za pseudonymom Robert Galbraith sa v skutočnosti skrýva svetoznáma britská autorka, tri mesiace po vydaní prvého románu, sa z knižky stal bestseller.

Ako autorka neskôr vysvetlila, byť Robertom Galbraithom bolo pre ňu veľmi oslobodzujúce. Román Hodvábnik by sa mal na pulty predajní v slovenskom preklade dostať vo februári.

Spisovateľka žila so sociálnej podpory

Štyridsaťdeväťročná J. K. Rowling je jednou z najznámejších a najúspešnejších spisovateliek súčasnosti. Slobodnú matku žijúcu zo sociálnej podpory preslávila séria kníh o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi, ktorá sa stala vôbec najlepšie predávajúcou sa knižnou sériou. Na celom svete sa z nej predalo viac než 450 miliónov výtlačkov a z Rowling sa stala multimilionárka, ktorú v roku 2010 redaktori najvýznamnejších britských magazínov vyhlásili za najvplyvnejšiu Britku.

Na základe príbehov o Harrym Potterovi vznikli rovnomenné filmy, v ktorých mladého čarodejníka bojujúceho proti zlu v podobe krutého lorda Voldemorta stvárnil Daniel Radcliffe. Autorka plánuje pod pseudonymom Robert Galbraith vydať aj ďalšie detektívky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel RadcliffeJ. K. Rowling