BBC prinesie na DVD Sherlocka aj vystrihnuté scény

Benedict Cumberbatch
Britský herec Benedict Cumberbatch. Foto: SITA/ AP

BRATISLAVA 5. septembra (WEBNOVINY) – Britská televízia BBC prinesie na špeciálnom vydaní tretej sezóny obľúbeného krimi seriálu Sherlock (2010) na DVD aj vystrihnuté scény. Zatiaľ nezverejnené zábery z druhej aj tretej sezóny však nebudú jediným bonusom, ktorý televízia v rámci edície ponúkne.

Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť aj na tri 45-minútové a jeden hodinový dokument či audio komentár tvorcov seriálu. Nebude chýbať ani špeciálna epizóda Many Happy Returns (2013), ktorú uviedli pred začatím vysielania tretej sezóny. Špeciálne DVD s treťou sezónou Sherlocka s bonusmi vyjde 3. novembra.

Seriál Sherlock, ktorého tvorcami sú Mark Gatiss a Steven Moffat, preniesol hrdinu kníh Sira Arthura Conana Doyla, detektíva Sherlocka Holmesa, z prelomu 19. a 20. storočia do súčasnosti. Spomínanú tretiu sériu vysielala televízia BBC po dvoch rokoch čakania v januári tohto roka.

Video: Sherlock Mini-Episode: Many Happy Returns

Dátum premiéry štvrtej série zatiaľ nie je známy, na televízne obrazovky by sa však mohla dostať v roku 2016. Nakrúcanie spomaľuje predovšetkým pracovná zaneprázdnenosť oboch predstaviteľov hlavných úloh, Benedicta Cumberbatcha (Sherlock) a Martina Freemana (Watson).

Tvorcovia Sherlocka však fanúšikov ubezpečili, že ju uvedú tak rýchlo, ako to bude možné. V auguste seriál získal sedem cien Emmy vrátane trofejí pre Cumberbatcha a Freemana a taktiež Stevena Moffata v kategórii Najlepší scenár miniseriálu, televízneho filmu alebo dramatického špeciálu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom