Beady Eye už neexistujú, o konci informovali na Twitteri

Beady Eye
Beady Eye Foto: buddyhead.com

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) – Britská kapela Beady Eye ukončila činnosť. O zániku formácie informoval spevák Liam Gallagher prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter.

„Beady Eye už neexistujú. Vďaka za vašu podporu,“ uviedol hudobník, ktorý sa preslávil ako líder už nefungujúcej kapely Oasis. Novinku potvrdil aj gitarista Andy Bell, ktorý tiež v minulosti pôsobil v Oasis. „Ďakujem všetkým fanúšikom Beady Eye. Bola to naozaj zábava. Vidíme sa na druhej strane,“ napísal na Twitteri.

Beady Eye are no longer. Thanks for all your support. LGx— Liam Gallagher (@liamgallagher) 25. Říjen 2014

Kapela
Beady Eye

vznikla v roku 2009 po rozpade Oasis. Okrem spomínaných členov v nej pôsobili aj Gem Archer, Chris Sharrock, Jay Mehler a príležitostne aj Matt Jones, Jeff Wootton a Paul Arthurs. Prvý album Different Gear, Still Speeding, ktorý sa dostal na tretie miesto britského albumového rebríčka, vydali vo februári 2011.

Pochádzajú z neho single Bring The Light, Four Letter Word, The Roller, Millionaire a The Beat Goes On. Druhá nahrávka BE (2013) obsadila v UK Charte druhú priečku a ponúkla single ako Flick of the Finger či Second Bite of the Apple.

V roku 2011 uviedli na trh EP iTunes Festival: London 2011 a box sety Singles Box Set a 7Inch Box Set a nominovali ich na NME Award v kategórii Najlepšia nová kapela. Medzi úspechy formácie patrí napríklad vystúpenie na olympijských hrách v Londýne v roku 2012, kde predviedli najznámejšiu pieseň Oasis – Wonderwall.

Video: Beady Eye – Shine a Light

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Liam Gallagher