Beady Eye vystúpia v X Factore, tvrdí Liam Gallagher

Beady Eye
Skupina Beady Eye. Foto: Facebook.com/beadyeye

BRATISLAVA 26. mája (SITA) – Britská skupina Beady Eye údajne vystúpi v nasledujúcej desiatej sérii speváckej súťaže The X Factor. Pre denník Daily Mirror to uviedol frontman tejto kapely Liam Gallagher, ktorý pritom v minulosti o tejto šou povedal, že je otravná.

Gallagher však súhlasil s vystúpením v X Factore, pretože má veľkú sledovanosť, čo chce skupina využiť na propagovanie svojho nového albumu BE, ktorý vyjde 10. júna.

Vystúpime v X Factore. Neriešim to, sme rock ‚n‘ rollové hviezdy a je nepopierateľný fakt, že X Factor sleduje množstvo ľudí. Takú príležitosť musíme využiť,“ uviedol Gallagher, ktorého starší brat Noel minulý mesiac už po druhý raz odmietol ponuku stať sa jedným z porotcov tejto televíznej šou.

Beady Eye vznikli v roku 2009 po rozpade legendárnej skupiny Oasis, kde obaja bratia Gallagherovci pôsobili spolu. Debutovú štúdiovku Different Gear, Still Speeding, ktorá sa dostala na tretie miesto britského albumového rebríčka, vydali vo februári 2011. Pochádzajú z nej single Bring The Light, Four Letter Word, The Roller, Millionaire a The Beat Goes On.

Autorom piesní na debute je Liam spolu s Andym Bellom a Gemom Archerom. Medzi úspechy skupiny patrí napríklad vlaňajšie vystúpenie na olympijských hrách v Londýne, kde po tom, ako ponuku organizátorov odmietli Noel Gallagher’s High Flying Birds, predviedli najznámejšiu pieseň Oasis – Wonderwall. Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Liam Gallagher