Beblavý nazval Glváča členom Kočnerovho stáda a navrhol ho odvolať z postu podpredsedu parlamentu

Miroslav Beblavý
Nezaradený poslanec NR SR Miroslav Beblavý. Foto: archívne, SITA/Marko Erd
  • aktualizované 26. marca 14:32

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Líder Spolu – občianska demokracia Miroslav Beblavý navrhoval zaradiť do programu 43. chôdze Národnej rady SR odvolanie Martina Glváča z postu podpredsedu parlamentu. Portál WebNoviny.sk informovala Silvia Hudáčková, hovorkyňa koalície Spolu a Progresívne Slovensko.

“V normálnej, skutočne európskej krajine nie je možné, aby človek s tak dôvernými kontaktmi s obvinenými politickými vrahmi zastával jednu z desiatich najvyšších ústavných funkcií,” povedal Beblavý s tým, že podľa informácií z obvinenia Mariana Kočnera bol Glváč nielen v dlhodobom a úzkom styku s Alenou Zsuzsovou, ale aj so samotným Kočnerom.

Okrem toho Beblavý navrhne aj odvolanie Glváča z Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva a požiada predsedu NBÚ o otvorenie jeho bezpečnostnej previerky. “Člen Kočnerovho stáda sa nemôže oboznamovať s tajomstvami tohto štátu a kontrolovať tajné služby,” dodal líder Spolu.

Beblavého návrh však poslanci neschválili, podobne ako ďalšie z dielne opozície. Z rokovania marcovej schôdze takmer dvadsiatku bodov preložila aj koalícia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián KočnerMiroslav Beblavý
Firmy a inštitúcie SMER-SDSPOLU – občianska demokracia