Beblavý pomenoval najväčší úspech strany SPOLU v komunálnych voľbách na Slovensku

Miroslav Beblavý
Líder strany SPOLU Miroslav Beblavý. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 11. novembra (WebNoviny.sk) – Strana SPOLU – občianska demokracia postavila do komunálnych volieb viac ako 1000 kandidátov.

Na post primátora alebo starostu uspelo 16 kandidátov, ďalších sedem získalo túto funkciu v koalícii s inými stranami. Do kresiel miestnych poslancov sa dostalo 285 kandidátov, v koalícii ďalších 191 kandidátov SPOLU.

„Víťazstvo v mestách Bratislava, Prievidza, Poltár, Pezinok alebo košické Staré mesto je pre začínajúcu stranu obrovským úspechom. Získali sme najvyšší počet poslancov kandidujúcich len za SPOLU spomedzi strán, ktoré majú zastúpenie v parlamente,” zhodnotil výsledok predseda Spolu Miroslav Beblavý.

Za veľký úspech strany považuje Beblavý víťazstvo Matúša Valla v boji o kreslo primátora Bratislavy. „Víťazstvo Matúša Valla v hlavnom meste je začiatkom zmien po celom Slovensku,“ konštatoval. Zmena podľa neho nastala od Bratislavy až po Humenné.

„Začatú zmenu v politike budeme presadzovať naďalej v prezidentských, európskych a nakoniec v parlamentných voľbách,“ uzavrel Beblavý.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Beblavý
Firmy a inštitúcie SPOLU – občianska demokracia