Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ilustračné foto Foto: SITA/Jozef Jakubčo
22. septembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(5)

Beblavý: Úradníci stojaci za zlyhaním si iba vymenili posty

BRATISLAVA 23. septembra (WEBNOVINY) – Minister školstva Peter Pellegrini (Smer-SD) koncom augusta ohlásil, že odvolal generálneho riaditeľa Agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ (ASFEU) Mariána Kostolányiho. Pellegrini svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že nie je spokojný s fungovaním agentúry.

Jej vedením dočasne poveril Róberta Škripka. Ten dovtedy pôsobil pod Kostolányim ako riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa ASFEU. Ako v pondelok upozornil nezaradený poslanec Miroslav Beblavý, Kostolányi a Škripko si v agentúre len vymenili pozície.

“Marián Kostolányi sa po odvolaní z pozície generálneho riaditeľa stal riaditeľom kancelárie generálneho riaditeľa ASFEU. Obaja páni si tak len vymenili stoličky vo vedení ASFEU,” upozorňuje Beblavý, ktorý už v tejto veci poslal šéfovi rezortu školstva interpeláciu.

Beblavý sa obrátil na Pellegriniho

Pellegrini podľa jeho vyjadrenia z augusta urobil v agentúre zmeny pre nedostatočné čerpanie fondov, ktoré pred koncom programovacieho obdobia predstavuje len necelých 60 percent, a zároveň pre nedostatky a chyby vo veciach, ktoré od agentúry vyžadoval. Ako dodáva Beblavý, podľa donedávna platnej organizačnej schémy agentúry podliehali riaditeľovi kancelárie generálneho riaditeľa šéfovia oboch realizačných sekcií ASFEU, teda Sekcie implementácie Operačného programu Vzdelávanie a Sekcie implementácie Operačného programu Výskum a vývoj.

“Róbert Škripko bol tak manažérsky priamo zodpovedný za realizáciu oboch operačných programov. ASFEU tak dnes vedie človek zásadne spoluzodpovedný za doterajší vývoj,” dodáva poslanec.

V pondelok preto ministrovi školstva zaslal interpeláciu, v ktorej sa ho pýta: “Považujete tento postup za svoj príspevok ako nový minister k vyvodeniu jasnej zodpovednosti za zlyhania a zlepšeniu čerpania štrukturálnych fondov na ministerstve školstva? Prečo očakávate, že táto rošáda dvoch zodpovedných pracovníkov povedie k zlepšeniu čerpania štrukturálnych fondov?”

Škripko vraj ostal na poste pre kontinuitu

Hovorkyňa rezortu školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová na Beblavého slová reaguje tým, že v čase, keď bol Kostolányi odvolaný, bola situácia v agentúre taká vážna, že ju bolo potrebné riešiť urýchlene. “Poverenie pána Škripka je však len dočasné, rovnako ako je dočasné aj miesto pána Kostolányiho, pretože v krátkom čase bude na túto pozíciu vypísané nové výberové konanie,” hovorí Dupaľová Ksenzsighová.

Keďže však plánujú v rezorte reorganizáciu podriadených organizácií a vzniknúť má nová výskumná agentúra, je dokonca možné, že ASFEU už prestane existovať, dodáva hovorkyňa. “Podľa našich informácií si pán Škripko ponechal v úrade pána Kostolányiho z dôvodu kontinuity výkonu agendy a plnenia naliehavých pracovných úloh,” uzavrela.

Odporúčané články

Súkromné školy si vydýchli, na peniaze sa im nesiahne Minister Pellegrini začal ‘zametať’, buduje si vlastný tím

Témy

Diskusia

brblavý nevie čítať? Minister DOČASNE vymenoval... Úžerník Keby to tvrdil nejaký odborník,slušný človek,ktorý nekradol a nezbohatol podvodom a bol svojou prácou a správaním v živote zárukou objektivity a spravodlivosti - tak by som SAKRA spozornel !!!!!!!! Ale keď to tára brbravý,tak to jednoducho ignorujem........ FUJ-TAJBL !!! Beblavý pán Brblavý : dobrá rada od hov-da! ferike treba pozametat stopy pred odchodom, skartovat co sa da a tak dalej.. to by mal Brblavy vediet.. ma tolko skusenosti so vsetkym moznym, ze by inemu nestacili 3 zivoty a taketo lahke nevie ? bol by som zvedavy koho by... Zodpovedá pán minister nie pán Brblavý .
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Autolike.sk

Dámskajazda

DRAN.sk

NAJKY.sk

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

Podnikam.sk

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...