Beck nestačil v Atlante v 1. kole na Rama

Bez názvu
Karol Beck Foto: SITA/AP

ATLANTA 20. júla (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Karol Beck skončil svoje účinkovanie na turnaji ATP World Tour 250 Atlanta Tennis Championships v Atlante (dotácia 531 000 USD) už v úvodnom kole dvojhry. V pondelkovom súboji dvoch nenasadených hráčov Beck podľahol Američanovi Rajeemovi Ramovi za 89 minút 4:6, 6:7 (4). V stretnutí 28-ročný zvolenský rodák päťkrát stratil svoje podanie, a hoci v druhom sete zmazal manko 1:4 s dvoma brejkmi a ešte aj tretí za stavu 4:5, napokon to nestačilo. Slovenský tenista o dva roky mladšiemu americkému súperovi neodplatil prehru z júnového turnaja v londýnskom Queen´s Clube a celkovo má proti nemu bilanciu 1:3. Rajeev Ram si postupom do osemfinále vynútil právo vyzvať bývalú svetovú jednotku a zároveň najvyššie nasadeného krajana Andyho Roddicka.

Beckovi patrí v súčasnom singlovom renkingu ATP 110. priečka a keďže po turnaji v Atlante si svoje postavenie nevylepší, hrozí mu kvalifikácia na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku. V Atlante sa zo Slovákov prestaví ešte Lukáš Lacko, ktorého súperom v 1. kole bude ruský kvalifikant Igor Kunicyn.

Súhrn výsledkov pondelkových stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Atlanta Tennis Championships v americkej Atlante (dotácia 531 000 USD, tvrdý povrch vonku):