Beckham po prvýkrát v sezóne za Galaxy od začiatku

Bez názvu
David Beckham Foto: SITA/AP

CARSON 25. septembra (WEBNOVINY, AP) – Anglický futbalista David Beckham nastúpil v piatkovom zápase Major League Soccer premiérovo v tejto sezóne od prvej minúty za tím Los Angeles Galaxy, ktorý na domácom štadióne prehral s New York Red Bulls 0:2. O víťazstve mužstva z východného pobrežia rozhodli presné zásahy Dana Richardsa a Juana Pabla Angela. Red Bulls sa delia vo Východnej konferencii o 1. miesto s Columbusom.

Beckham odohral celý zápas. Najväčšiu šancu mal v 66. min pri priamom kope, pri ktorom brankár Bouna Coundoul vytlačil loptu z ľavého horného rohu. Angličan mal od marca zdravotné problémy, keď si počas hosťovania v AC Miláno poškodil achilovku. Nútene musel vynechať pre zranenie aj majstrovstvá sveta v JAR. Tridsaťpäťročný stredopoliar po doliečení absolvoval ako striedajúci hráč dva zápasy MLS. „Je dobré, že som zvládol celých 90 minút. V istých chvíľach som sa cítil trochu unavený, ale keďže sme mali niekoľko hráčov s menšími zdravotnými problémami, ostal som na ihrisku až do konca,“ povedal po stretnutí Beckham a tréner Bruce Arena ho doplnil: „Za ideálnych podmienok by nehral celý zápas. Ukázal však veľký charakter a svoje kvality aj v posledných dvadsiatich minútach, ktoré by ešte nemusel hrať.“