Beckham sa rozhodne o budúcom pôsobisku koncom roka

David Beckham
Foto: SITA/AP
Beckham
Foto: www.newsmediaimages.com

PARÍŽ 21. novembra (WEBNOVINY) – Ďalšia budúcnosť anglického futbalistu Davida Beckhama je zahalená tajomstvom, ofenzívny stredopoliar sa sústreďuje na finále Pohára Major League Soccer (MLS Cup, 1. decembra) a ďalšie kroky zatiaľ neprezradí.

Beckham v pondelok oznámil, že už nebude pokračovať v tíme Los Angeles Galaxy. Angličana už začali spájať s klubom Paríž St. Germain, s ktorým rokoval aj pred rokom.

Obe strany už pripravovali zmluvu, v poslednej chvíli sa však všetko zmenilo a hráč ostal v tíme MLS. „Tentoraz sme mu neponúkli žiadnu zmluvu,“ vyjadril sa v utorok tréner PSG Carlo Ancelotti.

O Beckhama sa usilujú viaceré popredné svetové veľkokluby. V Los Angeles pôsobil šesť rokov, predtým hral za Real Madrid a Manchester United. Angličan v utorok vylúčil odchod do futbalového dôchodku, počas ktorého by chcel pôsobiť vo vlastníckych štruktúrach MLS.

„Stále cítim, že ako hráč môžem veľa ukázať. Aj napriek veku 37 rokov túžim absolvovať ešte jednu výzvu, hrať na najvyššej úrovni. Ešte som sa však nerozhodol, kde by to malo byť,“ povedal Beckham po utorkovom tréningu Los Angeles Galaxy v Home Depot Centre.

„Na stole mám niekoľko zaujímavých ponúk, ale teraz sa sústredím na finále MLS Cupu. Následne mám ešte pár povinností, prídu Vianoce, ktoré strávim ako zvyčajne v Londýne, a potom sa rozhodnem,“ dodal.

Minulý týždeň manažment hráča odmietol informácie, že by mal odísť do austrálskej A-League. Jednou z možností pre Beckhama je pokračovanie kariéry v Anglicku. Futbalová hviezda nechala otvorené dvere viacerým možnostiam ďalšieho pôsobenia. „Som šťastný, že v mojom veku som dostal príležitosť si vyberať z množstva ponúk. Naozaj sa všetko dozviete koncom decembra alebo začiatkom nového roka, teraz tie ponuky nebudem komentovať,“ doplnil Beckham.

Angličan prišiel do Galaxy začiatkom roka 2007 a pritiahol veľkú pozornosť. V januári 2012 podpísal s Galaxy ročnú zmluvu s opciou na rok 2013. Opciu sa teraz rozhodol nevyužiť. Počas pôsobenia v Los Angeles vyhral s Galaxy raz MLS Cup.

Druhú šancu má teraz, 1. decembra nastúpi so spoluhráčmi proti Houston Dynamo. Z USA odchádza, pretože naplnil všetky ambície. „Cítim, že som dosiahol s Galaxy na ihrisku i mimo neho všetko. Teraz ma čaká tretie finále MLS Cupu, mám nádej na druhú trofej. Cítim, že nastal správny čas na odchod,“ doplnil 115-násobný anglický reprezentant.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carlo AncelottiDavid Beckham