BEH NA LYŽIACH-MS: Pre Procházkovú sa šampionát skončil

Alena Procházková
Alena Procházková Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

OSLO 28. februára (WEBNOVINY) – Slovenská jednotka v behu na lyžiach Alena Procházková musela predčasne ukončiť svoje účinkovanie na majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach v nórskom Osle. „Alena je chorá, má virózu. Na majstrovstvách už nenastúpi na žiadne preteky,“ informoval v pondelok ráno agentúru SITA jej tréner Ján Valuška a pokračoval: „Chytilo ju to už v nedeľu. Keďže my tu svojho lekára nemáme, večer sme zašli za českým. Ten u nej diagnostikoval zápal nosohltana a neodporúčal jej ďalšie štarty. Mohlo by sa to rozšíriť na priedušky a to by znamenalo dlhšiu pauzu.“

Alena Procházková obsadila v areáli Holmenkollen v šprinte voľnou technikou výborné šieste miesto, počas uplynulého víkendu nastúpila na skiatlon na 7,5+7,5 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom a v ňom finišovala na solídnej 21. pozícii. Na pondelok mala pôvodne naplánovaný štart na 10 km klasickou technikou s intervalovým štartom. V tejto svojej silnej disciplíne si trúfala na dobrý výsledok. V stredu ešte mala absolvovať s Katarínou Garajovou tímšprint.

„Tešila som sa na tieto preteky. Veď je to po šprinte moja druhá najobľúbenejšia disciplína. Je to na zlosť. Príde vrchol sezóny, na ktorý sa pripravujem celý rok, a teraz toto… No nič s tým neurobím, potrebujem sa dať do poriadku, aby som mohla štartovať vo finále Svetového pohára,“ pridala 26-ročná Banskobystričanka.

V pláne mala okrem pondelkových pretekov aj záverečný maratón na 30 km voľnou technikou s hromadným štartom. Zvažovali tiež účasť v tímšprinte spolu s Katarínou Garajovou. Spolu s trénerom teraz ostávajú v nórskej metropole. „Máme tu zaplatené ubytovanie do nedele, hneď na budúci týždeň sú vo fínskom Lahti preteky Svetového pohára. Neoplatí sa nám nikam cestovať. Na tri – štyri dni vypustím tréningy, budem oddychovať. Verím, že zvyšok sezóny už potom absolvujem bez väčších problémov,“ dodala Alena Procházková.

Ján Valuška aj so svojimi technikmi Benediktom Procházkom a Danielom Novotom budú k dispozícii mužskému družstvu. „Práve odchádzam do našej servisnej bunky v Holmenkollene, kde budú muži testovať lyže na utorkové preteky na pätnásť kilometrov klasickou technikou. Radi im pri tom pomôžeme. Uvidíme, ako bude pokračovať Alenina liečba. Ak bude v poriadku, v nedeľu odcestujeme do Lahti,“ uzavrel Ján Valuška.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena ProcházkováJán Valuška