BEH NA LYŽIACH: Slovenky neuspeli v kvalifikácii šprintu

Bez názvu
Slovenská reprezentantka Alena Procházková Foto: SITA/Dušan Hein

DAVOS 12. decembra (WEBNOVINY) – Ani jedna z dvojice slovenských reprezentantiek v behu na lyžiach neuspela v kvalifikácii šprintu voľnou technikou v rámci pretekov Svetového pohára vo švajčiarskom Davose a nepostúpila do 30-členného štvrťfinále.

Alena Procházková obsadila v 75-člennom štartovom poli až 35. priečku, Katarína Garajová dosiahla 48. najrýchlejší čas. Pre obe sa tak preteky už skončili. Z prvej pozície ide do vyraďovacej fázy pretekov suverénka tejto sezóny Nórka Marit Björgenová, ktorá 1392 m dlhý mimoriadne členitý okruh s celkovým prevýšením 46 m zvládla za 3:18,28 min. Štvrťfinále sa začína o 15.00 h.

Výsledky – kvalifikácia šprintu voľnou technikou – Davos:

1. Marit Björgenová (Nór.) 3:18,28 min, 2. Petra Majdičová (Slovin.) +0,70 s, 3. Magda Genuinová (Tal.) +2,71, 4. Celine Brunová-Lieová (Nór.) +3,03, 5. Vesna Fabjanová (Slovin.) +3,57, 6. Hanna Kolbová (Nem.) +3,60, … 35. Alena Procházková +10,14, 48. Katarína Garajová (obe SR) +14,41

V Slavic Cup-e Mlynár trinásty, Klimková osemnásta

O najlepšie výsledky slovenských bežcov na lyžiach v nedeľných pretekoch voľnou technikou v rámci Slavic Cup-u v českom stredisku Horní Mísečky sa medzi mužmi postaral člen reprezentačného družstva Peter Mlynár, ktorý skončil trinásty a v kategórii žien Lucia Klimková, ktorú klasifikovali na 18. priečke. Z prvenstiev sa rovnako ako v sobotných pretekoch klasickou technikou tešili domáci českí bežci Petr Novák a Eva Nývltová.

Viac k osobe Alena ProcházkováKatarína GarajováMarit BjörgenováPeter MlynárPetra Majdičová