Beh na lyžiach v Kuusame zvládol najrýchlejšie Niskanen

Iivo Niskanen
Fín Iivo Niskanen triumfoval vo fínskom Kuusame. Foto: SITA/AP

KUUSAMO 30. novembra (WEBNOVINY) – Triumfom domáceho pretekára Iiva Niskanena sa skončili nedeľňajšie preteky na 15 km klasickou technikou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v stredisku Ruka vo fínskom Kuusame.

Niskanen dobehol vo výslednom čase 35:09,4 a druhého Nóra Martina Johnsruda Sundbyho zdolal o vyše 10 sekúnd. Tretí skončil ďalší fínsky pretekár Sami Jauhojärvi (+12,5). Slovák Peter Mlynár dobehol v 96-člennej konkurencii na 72. mieste s odstupom 3:06,8 za víťazom. V celkovom priebežnom poradí SP sú na čele spoločne víťazi úvodných dvoch pretekov v Ruke Eirik Brandsdal a Iivo Niskanen.

Svetový pohár v behu na lyžiach – Kuusamo (Fín.) – nedeľa:

Muži – 15 km klasicky: 1. Iivo Niskanen (Fín.) 35:09,4 min, 2. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) +10,3, 3. Sami Jauhojärvi (Fín.) +12,5, 4. Niklas Dyrhaug (Nór.) +12,6, 5. Alexander Bessmertnych (Rus.) +19,7, 6. Calle Halfvarsson (Švéd.) +27,3,… 72. Peter Mlynár (SR) +3:06,8

Poradie vo Svetovom pohári (po 2 z 27 pretekov): 1. Eirik Brandsdal (Nór.) a Iivo Niskanen (Fín.) obaja po 100 bodov, 3. Petter Northug (Nór.) 88, 4. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) 80, 5. Sami Jauhojärvi (Fín.) 67, 6. Sondre Turvoll Fossli (Nór.) 60

Poradie vo SP v hodnotení tzv. dlhých behov (po 1 zo 16 pretekov): 1. Iivo Niskanen (Fín.) 100 bodov, 2. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) 80, 3. Sami Jauhojärvi (Fín.) 60

Nórska reprezentantka v behu na lyžiach Therese Johaugová triumfovala v nedeľňajších pretekoch 10 km klasicky v rámci Svetového pohára 2014/2015 v stredisku Ruka vo fínskom Kuusame. Dvadsaťšesťročná plavovláska zvládla trať za 25:47,2 min. Pred krajankou Marit Björgenovou zvíťazila s náskokom 42,2 s. Tretiu priečku obsadila Švédka Charlotte Kallová s mankom 44,1 s na prvú. Jediná slovenská zástupkyňa Alena Procházková skončila na 50. mieste (+3:04,05).

Ženy – 10 km klasicky: 1. Therese Johaugová 25:47,2 min, 2. Marit Björgenová (obe Nór.) +42,2, 3. Charlotte Kallová (Švéd.) +44,1, 4. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +1:03,04 min, 5. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) +1:08,5, 6. Julia Čekalevová (Rus.) +1:13,2

Poradie vo Svetovom pohári (po 2 z 27 pretekov): 1. Marit Björgenová 180 bodov, 2. Therese Johaugová 110, 3. Ingvild Flugstad Östbergová (všetky Nór.) 95

Viac k osobe Alena ProcházkováCharlotte KallováIngvild Flugstad ÖstbergováJustyna KowalczykováMarit BjörgenováMartin Johnsrud SundbyPeter MlynárPetter NorthugTherese Johaugová