Béla Bugár: Rok 2011 nebol ľahký

Bela bugar
Predseda strany Most-Híd a podpredseda NR SR Béla Bugár počas rozhovoru pre agentúru SITA. Bratislava, 16. december 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 26. decembra (WEBNOVINY) – Rok 2011 nebol z politického hľadiska podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára ľahký.

Od začiatku roku sme mali problémy pri prijímaní rôznych zákonov. Vo februári sme sa horko-ťažko dohodli na dvojakom štátneho občianstve. Následne piati z vládnej koalície, Radoslav Prochádza z KDH a štyria matovičovci povedali, že síce 74 poslancov sa takto dohodlo, ale im to nevyhovuje a neprešlo to. Takéto problémy sme mali vkuse,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA Bugár. Charakteristický pre rok 2011 však bol jednoznačne pád vlády. „Problémy s eurovalom, potom nezodpovedná politika jednej z koaličných strán a výsledok – predčasné voľby. V závere roka to bol zas odpor lekárov,“ dodal Bugár.

Bugár tento rok pád vlády nečakal. „Klamal by som, keby som povedal, že v roku 2011 som očakával pád vlády. To určite nie. Očakával som, že problémy budú oveľa väčšie pred koncom volebného obdobia. To vždy tak býva. Koncom tretieho a začiatkom štvrtého roka vládnutia sa politické strany chcú odlíšiť od koaličných partnerov, a samozrejme, aj tí, ktorí rozmýšľajú vytvoriť si vlastnú politickú stranu, tak rok pred voľbami musia štartovať,“ povedal s tým, že bol jediný, ktorý na začiatku vládnutia tejto koalície povedal, že toto je najkomplikovanejšia vládna koalícia, v ktorej mal možnosť byť.

Súčasná vládna koalícia však podľa Bugára najhoršia nebola. „Keď si zoberieme výsledky za rok a pol, tak sme naštartovali veľa vecí. Prijali sme veľa protikorupčných opatrení, niektoré sme aj prehnali. Napríklad zákon o verejnom obstarávaní sťažil podmienky každému, a to je zlé, lebo oveľa ťažšie môžeme zrealizovať európske projekty. Peniaze z EÚ čerpáme tým pádom ťažšie,“ zdôraznil Bugár. Podľa neho minimálne v oblasti transparentnosti koalícia urobila dosť. Následkom toho zlacneli niektoré štátne zákazky a to nie len v súvislosti s výstavbou diaľnic.

Bugár pád vlády neočakával

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla Bugár