Belasí nestačili na Torpedo, prehrali piatykrát za sebou

Johan Backlund
Brankár 'belasých' Johan Backlund je najlepším brankárom týždňa v KHL. Foto: SITA/Ján Slovák

NIŽNIJ NOVGOROD 13. februára (WEBNOVINY) – Hráči Slovana Bratislava neuspeli v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Torpeda Nižnij Novgorod , ktorému podľahli 1:3. Zverenci Petriho Matikainena si pripísali už piatu prehru za sebou.

„Belasí“ sú naďalej na dne tabuľky Západnej konferencie, v 56 dueloch nazbierali 59 bodov, o osem menej ako predposledný Medveščak Záhreb. Rovnakému súperovi podľahol Slovan aj pred vlastnými fanúšikmi, v septembri 2014 prehral 2:3 po samostatných nájazdoch.

Bratislavčania nastúpili iba s desiatimi útočníkmi a v prvej tretine vyslali na súperovho brankára len tri neúspešné strely, hráčom Torpeda zneškodnil všetkých 10 pokusov Backlund. Skóre otvoril v 23. minúte fínsky legionár Savinainen po prieniku Dvurečenského po pravom krídle, o necelé tri minúty neskôr zvýšil na 2:0 strelou spomedzi kruhov Filatov. Tretí presný zásah domácich pridal ešte pred druhou sirénou Denis Kazionov.

Slovan síce inkasoval v druhej dvadsaťminútovke tri góly, ale bol v nej lepší aj strelecky aktívnejší. Recept na Biriukova však nenašiel. Skorigovať sa slovenskému mužstvu podarilo až v 52. minúte prostredníctvom Sersena. V závere hostia pristúpili k hre bez brankára, ale napriek tlaku už nezdramatizovali zápas.

V nedeľu 15. februára odohrá Slovan posledný zápas u súpera, hostiť ho bude Severstaľ Čerepovec. Nasledovať budú tri súboje v Bratislave, kde sa postupne predstavia Dinamo Riga, SKA Petrohrad a Jokerit Helsinki.

Výsledok:
Torpedo Nižnij Novogorod – HC Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

22:43 – 1:0 Veli-Matti Savinainen (Nikita Dvurečenskij)

25:42 – 2:0 Nikita Filatov (Vladimir Galuzin)

37:25 – 3:0 Denis Kazionov (Gennady Stoľarov)

51:05 – 3:1 Michal Sersen (Rok Tičar)

Vylúčenia:

04:30 Vladimír Mihálik (Slovan) – 2 + 10 min. (nedovolené bránenie + nešportové správanie)

04:54 Gennady Stoľarov (Torpedo) – 2 min. (nedovolené bránenie)

13:16 Ivan Baranka (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

13:52 Cam Barker (Slovan) – 2 min. (nedovolené bránenie)

15:25 Artyom Blažhievskij (Torpedo) – 2 min. (podrazenie)

26:55 Veli-Matti Savinainen (Torpedo) – 2 min. (hákovanie)

28:33 Juuso Hietanen (Torpedo) – 2 min. (nebezpečná hra s vysokou hokejkou)

31:35 Cam Barker (Slovan) – 2 min. (seknutie)

48:23 Rok Tičar (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

51:33 Gennady Stoľarov (Torpedo) – 2 min. (seknutie)

51:33 Ivan Baranka (Slovan) – 2 min. (seknutie)

56:50 Gennady Stoľarov (Torpedo) – 2 min. (hrubosť)

56:50 Libor Hudáček (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: V. Mihálik (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dejev, Naumov – Majtak, Pronskich

Torpedo: Biriukov – Hietanen, Pepeľajev, Vasiliev, Bernackij, Grigoriev, Blažijevskij, Aľajev – Denis Kazionov, Dmitrij Kazionov , Stoľarov – Wolski, Immonen, Salminen – Filatov, Galuzin, Krasnoslobodcev – Dvurečenskij, Potapov, Savinainen – Kňazev

Slovan: Backlund – Sersen, Baranka, Štajnoch, Barker, V. Mihálik, L. Kozák, J. Brejčák – L. Hudáček, Murley, L. Nagy – Netík, Tičar, Kudrna – Bartovič, P. White, Dominik Rehák – M. Lunter

Hlas:

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Po vysokej prehre v Moskve sme sa snažili dať mužstvo čo najrýchlejšie dokopy. Myslím si, že sa to aj podarilo. Odohrali sme dobrý zápas, bojovali sme od začiatku do konca. Hrali sme na tri päťky so šiestimi bekmi. Domáci rozhodli v druhej tretine, potrestali naše ľahké chyby. Utvorili sme si aj šance, no vynikajúco chytal gólman Biriukov. Toto je cesta, akou by sme sa mali uberať v zostávajúcich stretnutiach tejto sezóny.“

Viac k osobe Cam BarkerIvan BarankaLibor HudáčekMichal SersenRok TičarVladimír Mihálik