Belasí sa dohodli s Ölveckým, rokujú aj so Šatanom

Miroslav Šatan
Miroslav Šatan Foto: SITA/Tomáš Somr
Michel Miklík
Foto: SITA/Branislav Račko

BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Do prípravy hokejového Slovana Bratislava sa 11. júla zapojí aj útočník Peter Ölvecký a vedenie klubu je už prakticky dohodnuté aj s fínskym brankárom Villem Hostikkom z Kärpät Oulu.

Slovan má k 21. júnu podpísané kontrakty s 23 hokejistami. Z majstrovského kádra zostalo štrnásť hokejistov a prišlo deväť nových.

„Rokujeme aj s Miroslavom Šatanom, o ktorého máme veľký záujem. S Hostikkom sme blízko k dohode, rovnako aj s jedným obrancom. Rokujeme aj s Michelom Miklíkom, musíme ešte dotiahnuť dohodu s HC Košice.

Po dnešných rokovaniach s Jurajom Bakošom z Košíc by sme to mohli uzavrieť na budúci týždeň. S Ölveckým sme sa dohodli na skúšobnom kontrakte do konca augusta,“ informoval generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

Slovan oslovil s ponukou aj Žigmunda Pálffyho zo Skalice, ale v tomto prípade je všetko otvorené.

Hostikku v roku 2003 draftoval zo 193. miesta do NHL tím Philadelphia Flyers.

Dvadsaťsedemročný 190 cm vysoký brankár je odchovancom SaiPy, v SM-liige chytal aj za Lukko Rauma a Kuopio, od záveru sezóny 2010/2011 bol v tíme Kärpät Oulu. Hosťoval aj v rakúskom Feldkirchu a dánskom Frederikshavne.

Ölvecký začal predchádzajúci ročník v HC Lev Poprad a dohral ho vo švédskom Växjö. Odchovanec Dukly Trenčín pôsobil v zámorí v Houstone, Minnesote, Milwaukee, Nashville, v Európe aj v Kuopiu.

Základné mužstvo pre KHL môže mať 25 hráčov starších ako 18 rokov, počet cudzincov nie je obmedzený. Na základnej súpiske musí byť jeden hráč s ročníkom narodenia 1991, jeden s ročníkom narodenia 1992 a dvaja mladší hráči. Šesť hokejistov môže poslať Slovan na farmu, ktorým na základe dohody o spolupráci bude HK 36 Skalica. Bratislavčania môžu navyše využiť ďalších 30 hráčov v juniorskom veku.

Slovan začne s prípravou podľa pravidiel súťaže 11. júla. Prvý prípravný zápas čaká na zverencov Rostislava Čadu 24. júla proti SKA Petrohrad, osemkrát nastúpi potom v rámci European Trophy.

Aktuálny káder hokejového Slovana Bratislava:

Brankári: Konrád, Hostikka (zatiaľ nepodpísaný)

Obrancovia: Švarný, Štajnoch, I. Ďatelinka, L. Kozák, Luža, Trška, J. Tabaček, Sigalet (Kan.), Printz, Boumedienne (obaja Švéd.)

Útočníci: L. Hudáček, Lipiansky, Kukumberg, M. Bartánus, M. Bakoš, Preisinger, Kudrna, Bartovič, Bližňák, Kytnár, Dravecký, Ölvecký

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Maroš KrajčiPeter Ölvecký
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava