Belgičania ako prví v Európe definitívne ukončili sezónu, titul pridelili tímu FC Bruggy

Emmanuel Dennis
Útočník FC Bruggy Emmanuel Dennis, vľavo, oslavuje gól do siete Realu Madrid v rámci zápasu Ligy majstrov. 1. október 2019 Foto: SITA/AP

Najvyššie futbalové súťaže v jednotlivých krajinách sú z dôvodu pandémie koronavírusu už niekoľko týždňov prerušené. Väčšina súťaží nechcú ich predstavitelia predčasne ukončiť, pretože dúfajú, že ešte príde čas na ich pokračovanie.

Viac o téme: Koronavírus

Iný pohľad na vec majú v Belgicku, kde vo štvrtok definitívne ukončili ročník 2019/2020 a rozhodli o pridelení titulu tímu FC Bruggy. V tabuľke totiž tento klub neohrozene viedol s náskokom desiatich bodov pred Gentom. Informácie priniesol web nieuwsblad.be.

Šestnástky titul FC Bruggy

Štvrtkový verdikt správnej rady súťaže ešte musí odobriť valné zhromaždenie, pôjde však už len o formalitu. Pre FC Bruggy je to už šestnásty titul v klubovej histórii.

Belgičania sa rozhodli ukončiť sezónu napriek tomu, že Európska futbalová únia (UEFA) svojim členom takýto krok neodporučila.

UEFA sa vyhráža

Pohrozila tiež, že v prípade predčasného konca ligy kluby z danej krajiny nebudú hrať v ročníku 2020/2021 európske poháre.

Ak sa táto vyhrážka UEFA nenaplní, FC Bruggy bude hrať skupinovú časť Ligy majstrov a Gent sa bude snažiť o prienik do LM prostredníctvom kvalifikácie. Ďalšie tri miesta má Belgicko pre Európsku ligu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FC Bruggy