Belgický denník sa kajá za urobenie opíc z Obamovcov

Michelle Obamová
Americká prvá dáma Michelle Obamová s manželom počas inauguračného sprievodu na Pennsylvania Avenue, 21. januára 2013 vo Washingtone. Foto: SITA/AP

BRUSEL 25. marca (WEBNOVINY) – Belgický denník De Morgen sa v pondelok ospravedlnil za minulotýždňové zverejnenie fotokoláže, ktorá zobrazuje amerického prezidenta Baracka Obamu a jeho manželku Michelle ako opice.

Reagoval tak na obvinenia z rasizmu, ktoré sa objavili krátko pred začiatkom Obamovho európskeho turné v susednom Holandsku. V článku, ktorý podľa denníka mal byť satirický, sa uvádza, že zábery im na želanie periodika poslal ruský prezident Vladimir Putin.

Denník píše, že Putin sa rozhodol poslať obrázok, keďže „nemá veľa času“. Denník zverejnil vyhlásenie, v ktorom priznáva „zlý vkus“ . Ako sa v ňom uvádza, „nesprávne sme predpokladali, že rasizmus už nie je prijateľný, a že v takejto podobe môže byť predmetom vtipu“.

Obama prišiel na očakávané turné do Európy pri príležitosti stého výročia začiatku prvej svetovej vojny. Pondelok a utorok strávil v Holandsku na jadrovom summite, v utorok večer sa presunie do Bruselu. Turné zakončí v Ríme stretnutím s pápežom Františkom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaMichelle ObamováVladimir Putin