Bena Afflecka ocenia na festivale v Santa Barbare

Ben affleck
Ben Affleck sa v Toronte predstavil ako režisér trileru Argo. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 14. novembra (WEBNOVINY) – Americký herec, režisér, scenárista a producent Ben Affleck dostane na 28. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Santa Barbare cenu Modern Master. Oznámil to riaditeľ festivalu Roger Durling. Festival sa uskutoční od 24. januára do 3. februára.

Štyridsaťročný rodák z kalifornského Berkeley získa toto ocenenie za svoj najnovší film Argo (2012), ktorý režíroval a tiež si v ňom zahral. Affleck si cenu prevezme 26. januára v Arlington Theatre.

Predchádzajúcimi držiteľmi Modern Master Award sú napríklad Michael Douglas, Jodie Foster, Anthony Hopkins, Diane Keaton, Sean Penn, Jeff Bridges, Peter Jackson, George Clooney, Will Smith, Cate Blanchett, Clint Eastwood, James Cameron, Christopher Nolan alebo Christopher Plummer.

Ben Affleck sa do povedomia verejnosti dostal snímkami Mallrats (1995) a Hľadám Amy (1997) režiséra Kevina Smitha. Slávu získal vďaka filmu Dobrý Will Hunting (1997) – za scenár, ktorý napísal spolu s Mattom Damonom, získal Oscara a Zlatý glóbus, pričom obaja si v úspešnej dráme aj zahrali.

Affleck účinkoval aj vo filmoch ako Armageddon (1998), Dogma (1999), Pearl Harbor (2001), Najväčšia hrozba (2002), Irónia osudu (2002), Výplata (2003), Daredevil (2003), Otcom na plný úväzok (2004), Zabiť eso (2006), Hollywoodland (2006), Nie je z teba až tak paf (2009), Na odstrel (2009) či v krimidráme Mesto (2010), ktorú rovnako ako snímku Zbohom baby (2007) sám režíroval.

Za spomínanú snímku Argo by podľa viacerých filmových kritikov mohol získať svoju prvú oscarovú nomináciu v režisérskej kategórii. Informácie pochádzajú z webstránky sbiff.org a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anthony HopkinsBen AffleckCate BlanchettChristopher NolanClint EastwoodDiane KeatonGeorge ClooneyJames CameronJeff BridgesJodie FosterMichael DouglasPeter JacksonSean PennWill Smith