Benefičný koncert Hviezdy pre Harmony s Petrom Dvorským

BRATISLAVA 17. októbra (WBN/PR) – Tak ako minulý rok, aj tento sa v spolupráci s neformálnym združením Zahraničných obchodných komôr na Slovensku (ZOK) a Nadáciou Petra Dvorského Harmony uskutočnil charitatívny koncert Hviezdy pre Harmony. Tentoraz sa mnoho známych umelcov stretlo v Dome umenia v Košiciach, kde 8. októbra 2011 pripravili divákom mimoriadny umelecký zážitok.

Cieľom koncertu bolo podporiť možnosti poskytovania sociálnych služieb formou rehabilitačných pobytov deťom z celého Slovenska s diagnózou detskej mozgovej obrny. Výťažok z akcie, ako aj získané financie z verejnej zbierky, ktorá sa uskutočnila priamo na podujatí, poputuje na tieto určené ciele.

Vďaka sponzorom, širokej podpore verejnosti a ľudí s charitatívnym cítením bol na koncerte odovzdaný šek prezidentovi nadácie Harmony maestrovi Petrovi Dvorskému vo výške 22 000 € a ďalšími 1000 € k tomu prispela verejná zbierka. Ide o veľký úspech, pretože na minuloročnom koncerte v Bratislave sa získalo 11.000 €.

Koncert však priniesol aj nezabudnuteľné umelecké zážitky. K najväčším hviezdam večera, ktorý moderovala Alena Heribanová, patrili operná diva Eva Urbanová a sólistka Štátneho divadla Košice Michaela Várady. Veľké ovácie taktiež zožali aj Otokar Klein, sólistky opery SND Iveta Matyášová a Denisa Šlepkovská, ako aj Tatiana Paľovčíková- Paládiová, Jaroslav Dvorský, Peter Berger, Marián Lukáč a Martin Gurbaľ. Vynikajúci orchester Štátnej filharmónie Košice dirigoval Igor Dohovič. Všetci umelci vystúpili bez nároku na honorár, aby svojím umením podporili úsilie manželov Dvorských zlepšovať osudy trpiacich detí.

Svoje umenie predviedol aj Peter Dvorský, ktorý si na záver koncertu spolu s ostatnými umelcami zaspieval známe Libiamo z opery La Traviata a svojich fanúšikov potešil i skladbou Pieseň o rodnej zemi, ktorá sa vždy bude spájať s jeho menom. Nad priebehom a výsledkom benefičného koncertu vyjadril veľké uspokojenie: „Moja vďaka patrí v prvom rade neformálnemu združeniu Zahraničných obchodných komôr, všetkým účinkujúcim, sponzorom a, samozrejme, fantastickým divákom. Vytvorili skvelú atmosféru a vďaka sume, ktorú sme vyzbierali, znova ukázali, že im osudy chorých detí nie sú ľahostajné.

Zástupkyňa združenia ZOK na Slovensku Lívia Eperjesiová dodala: „Charitatívny koncert Hviezdy pre Harmony sme zorganizovali už po druhý raz a sme radi, že sa z tohto podujatia stáva tradícia. Vždy nás teší veľký záujem ľudí, ktorí svojou štedrosťou podporujú humánne ciele Nadácie Harmony. Sme veľmi vďační aj našim umelcom, ktorí sa vždy ochotne a s nadšením zapoja do tohto projektu a neraz tomu prispôsobujú svoje pracovné povinnosti. Pomáhať slabším a handicapovaným je pre Združenie zahraničných obchodných komôr na Slovensku prioritou a takýmto a podobným charitatívnym akciám sa venujeme už deviaty rok“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Dvorský