Benefičný večer Nadácie LINAJE v znamení ocenení a krstu

Foto: Nadácia LINAJE

BRATISLAVA 11. mája (WBN/PR) – Na prvom benefičnom večeri v hoteli Holiday Inn v Bratislave Nadácia LINAJE poprvýkrát odovzdala ocenenia v 6 kategóriach “Rytier Nadácie LINAJE”, putovnú cenu “Pošli to ďalej” a 2 špeciálne ceny. Zrekapitulovala priebeh takmer 2 ročnej existencie a poďakovala sa tým, ktorí LINAJE podporujú. Svojim umením do programu prispeli Zuzana Mauréry, Mirka Partlová, Peter Cmorik a Oto Kollmann. Večer vyvrcholil krstom novej rozprávkovej knižky “Rozprávky z Osmeho svetadielu”, ktorej autorkou je Sylvia Záhorová – mama chlapca postihnutého autizmom. Do knihy svojou rozprávkou prispeli aj Zuzana Tlučková, Bibiana Ondrejková, Gizela Oňová, Veronika Gabčová – Lučeničová, Zuzana Vačková a Marián Greksa. Krstými rodičmi rozprávkovej knižky sa stali Sonička a Maroš – mladí ľudia postihnutí autizmom. Benefičný večer sa konal pod záštitou primátora Hlavného mesta SR Bratislava pána Milana Ftáčnika.

Nadácia LINAJE na svojom prvom benefičnom večeri za účasti významných osobností slovenského spoločenského a kultúrneho života zrekapitulovala najvýznamnejšie “poldruharočné míľniky” svojej činnosti v znamení tolerancie, rešpektu k spoločenským hodnotám, ako sú solidarita, kooperácia, vzdelanie, integrácia. Práve uvedené hodnoty podporujú a vyzdvihujú ocenenia nadácie v 6 kategóriach – “RYTIER NADACIE LINAJE” a putovná cena “Pošli to ďalej”, ktoré poprvýkrát v jej histórii prevzali osobnosti, ľudia ktorí svojou prácou, postojmi, filozofiou a zmýšľaním prispeli k lepšej spoločnosti.

Ocenené osobnosti “RYTIER NADACIE LINAJE”

L – kategória “Láska” – ocenená pani Gizela Oňová – speváčka

I – kategória “Integrácia” – ocenený pán Jozef Mikloško, predseda o.z. Úsmev ako dar

N –kategória “Nádej” – ocenená pani Iveta Radičová, bývalá predsedníčka Vlády SR

A – kategória “Adresnosť – Altruizmus” – ocenená spoločnosť Azet.sk, a.s., internetový portál

J – kategória “Jedinečnosť” – ocenená pani Iveta Ledererová – akademická maliarka

E – kategória “Empatia” – ocenený pán Patrik Herman – televízny moderator

Putovná cena “Pošli to ďalej” – ocenený pán Otto Galis z Ronald McDonald House Charities – cena s výzvou s konkrétnym obsahom na ďalšiu spoluprácu v dobudovaní zariadenia rezidenčného centra pre autistov v obci Borová.

Špeciálne ceny LINAJE:

1. ocenený – pán Anton Uherík – vedec, literát – za celoživotný prínos našej spoločnosti a za inšpiráciu ďalším generáciam

2. ocenený – pán Henrich Bródy – filmár a režisér – za neúnavnú podporu Nadácie LINAJE

Vyvrcholením podujatia bol krst úplne novej rozprávkovej knihy “Rozprávky z ôsmeho svetadielu” s CD, ktorá je neobyčajná svojím obsahom, formou a špeciálnymi slovami –výrazmi autistických detí. Autori rozprávkovej knihy – Sylvia Záhorová, Bibiana Ondrejková, Zuzana Tlučková, Gizela Oňová, Zuzana Vačková, Marián Greksa a Veronika Gabčová – Lučeničová sa do týchto výrazov a slov započúvali a k tým slovám napísali vtipné rozprávkové. Krstnými rodičmi sa stali Maroš a Soňička – mladí ľudia postihnutí autizmom, ktorí sami v rozprávkovej knižke vystupujú e ktorí boli inšpiráciou celého projektu.

Hlavným partnerom knihy je Nadácia LINAJE. Partnermi knihy sú: Avion Shopping Park Bratislava, Energetické centrum a.s., Ronald McDonald House Charities, Mesto Trnava, Magic Voice, Diskus. Publikácia vyšla v spolupráci s vydavateľstvom Slovart.

Výťažok z predaja rozprávkovej knihy putuje na konto SPOSA Trnava o.z. na dobudovanie autistického rezidenčného centra Osmy svetadiel v obci Borová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián GreksaMirka PartlováPeter CmorikZuzana Vačková