Benjamín F1 využije pauzu aktívne, začne jazdiť v autoškole

Max Verstappen
Najmladší jazdec histórie F1 Max Verstappen. Foto: SITA/AP

HASSELT 2. augusta (WEBNOVINY) – Pilot motoristickej formuly 1 Max Verstappen využije aktuálnu letnú prestávku na jazdy v autoškole v rodnom Belgicku.

Talentovaný Holanďan sa na úvodnom podujatí tohto ročníka Veľkej cene Austrálie stal vo veku 17 rokov a 166 dní najmladším jazdcom v pretekoch F1 v histórii, ale podľa zákona ešte nemôže šoférovať civilné vozidlo. Musí si počkať do 30. septembra na dovŕšenie veku dospelosti.

„Cez letnú prestávku začnem s autoškolou. Pre nahustený program formuly 1 bolo náročné všetko zladiť, takže som musel čakať do tejto chvíle. Podľa zákonov v Belgicku potrebujem odjazdiť šesť až sedem hodín. Dúfam, že to je všetko, čo potrebujem,“ povedal pretekár tímu Toro Rosso Verstappen pre Sky Sports, ktorý už má za sebou skúšku z teórie. Praktická ho čaká v závere roka.

Max Verstappen môže vstúpiť do štvortýždňovej letnej pauzy v „efjednotke“ vo veľkej pohode, na uplynulej Veľkej cene Maďarska na Hungaroringu sa mu totiž podarilo dosiahnuť zatiaľ životný výsledok v podobe štvrtého miesta.

Na podujatí koncom marca v Malajzii sa stal aj najmladším pilotom v dejinách F1, ktorý v pretekoch bodoval. Najbližšia VC sa uskutoční 23. augusta v belgickom Spa-Francorchamps.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Max Verstappen