Beňuš vo finále C1 získal bronz, Martikán sklamal

Benus
Slovenský reprezentant Matej Beňuš počas semifinálovej jazdy kategórie C1 muži, na MS vo vodnom slalome Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

ČUNOVO 11. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský kanoista Matej Beňuš vybojoval na svetovom šampionáte vo vodnom slalome v Čunove bronzovú medailu. Finále C1 mužov nevyšlo podľa predstáv Michalovi Martikánovi, ktorý obsadil konečnú 7. priečku. Beňuš sa radoval zo svojho premiérového individuálneho cenného kovu z MS v kariére. Dvadsaťtriročný Bratislavčan bol na predchádzajúcich šampionátoch dvakrát zlatý v hliadkach. V domácej čunovskej vode zaostal za nečakaným majstrom sveta Denisom Gargaudaom Chanutom z Francúzska 2,77 sekundy a striebro, ktoré získal Nemec Nico Bettge, mu ušlo o 8 stotín. „Som nesmierne šťastný, že sa mi to konečne podarilo. Toto je kanál, v ktorom som športovo vyrastal, o to je to silnejšie. Myslím si, že som bol výborne pripravený. Nevyhol som sa chybičke, ktorá ma možno stála zlato, ale aj tak je to skvelý výsledok,“ povedal v cieli šťastný Matej Beňuš.

Michal Martikán začal svoju jazdu dobre, po famóznom prejazde protivodnej dvanástej bránky však minul trinástku a musel sa vrátiť, čím výraznejšie stratil. Jeho čas napokon stačil na konečné 7. miesto. „Bola to otázka jedného – dvoch záberov, možno prišli o zlomok sekundy neskôr ako mali. Žiadnej inej chyby nie som si vedomý,“ vrátil sa ku svojej chybe vo finále 32-ročný Liptovskomikulášan a pokračoval: Bolí to, som veľmi sklamaný. Najradšej by som sa niekde skryl a nechal to v sebe doznieť,“ dodal Michal Martikán.

Tretí slovenský zástupca v C1 Alexander Slafkovský sa do finále neprebojoval, keď v semifinále obsadil 12. pozíciu.

Chanut Gargaud jazdí úspešne nielen singlkanoe, ale aj deblkanoe, v Čunove bol rovnako ako vlani v Tacene v C2 druhý. V C1 zatiaľ na výraznejší úspech čakal, v 3xC1 bol na MS 2009 strieborný. Ani v Čunove sa jeho triumf nečakal, po výbornej jazde však mohol oslavovať titul.

Neoficiálne výsledky finále C1 mužov:

1. Denis Gargaud Chanut (Fr.) 101,14 (0), 2. Nico Bettge (Nem.) 103,83 (0), 3. Matej Beňuš (SR) 103,91 (0), 4. Stanislav Ježek (ČR) 104,47 (2), 5. Ander Elosegi (Šp.) 104,86 (0), 6. Či-čchiang Tcheng (Čína) 106,30 (0), 7. Michal Martikán (SR) 106,54 (2), 8. Jan Benzien (Nem.) 107,09, 9. Sideris Tasiadis (Nem.) 108,16 (4), 10. Takuja Haneda (Jap.) 108,76 (0), … nepostúpil do finále 12. Alexander Slafkovský (SR)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander SlafkovskýMatej BeňušMichal Martikán