Benzema a Bale zariadili triumf Realu, „biely balet“ má aj po Ronaldovom odchode plný počet bodov

Gareth Bale, Borja Garcia
Gareth Bale z Realu Madrid (vľavo) v súboji s Borjom Garciom zo Girony počas zápasu 2. kola La Ligy, v ktorom "biely balet" na ihrisku súpera triumfoval 4:1. Girona, 26 august 2018. Foto: SITA/AP.

MADRID 27. augusta (WebNoviny.sk) – Futbalisti španielskeho veľkoklubu Real Madrid si po odchode hviezdneho portugalského krídelníka Cristiana Ronalda do talianskeho Juventusu Turín pripísali ďalšie víťazstvo v tamojšej najvyššej súťaži.

Triumf 4:1 na trávniku Girony v nedeľňajšom stretnutí 2. kola La Ligy zariadili najmä niekdajší spoluhráči Ronalda v útočnom trojlístku BBC – francúzsky útočník Karim Benzema a waleský krídelník Gareth Bale. Benzema strelil Girone dva góly a v aktuálnej sezóne má bilanciu tri presné zásahy v rovnakom počte duelov, rodák z hlavného mesta Walesu Bale pridal jeden zásah.

Úvodný gól „pusiniek“ vsietil v 39. min kapitán Sergio Ramos z pokutového kopu. Real Madrid je po nedeľňajších dueloch 2. kola španielskej najvyššej súťaže na 1. mieste ligovej tabuľky s plným počtom bodov a skóre 6:1. „Je nám jasné, že spôsob, akým začnete sezónu, môže ovplyvniť jej zostávajúci priebeh, ale ideme od zápasu k zápasu a chceme pokračovať v trojbodových dueloch. Musíme brať každý jeden zápas ako finále pohárovej súťaže,“ miernil nadšenie pravý obranca Realu Dani Carvajal po stretnutí v Girone.

Real od júla 2018 vedie Lopetegui

Víťazstvo Realu na pôde tímu, ktorý sa v uplynulej sezóne ako nováčik La Ligy umiestnil na 10. priečke, sa nerodilo ľahko. Domáca Girona sa v 16. min ujala vedenia zásluhou Borju Garcíu a Real musel stav stretnutie otáčať.

„Biely balet“ v prvom polčase nepodal ideálny výkon, čo si uvedomil aj brazílsky defenzívny stredopoliar Casemiro. „Spočiatku sme sa trápili, naše napádanie nebolo vôbec dobré. V druhom polčase sa veci zmenili, hrali sme naozaj dobre a pôsobili oveľa spokojnejšie. Pochopili sme, čo od nás tréner požadoval a on presne vie, ako otočiť vývoj stretnutia,“ uviedol Casemiro.

Real vedie od júla 2018 Julen Lopetegui, ktorý pri kormidle nahradil Francúza Zinedina Zidana. Päťdesiatjedenročný bývalý kouč španielskej reprezentácie vyzdvihol po zápase v Girone dobrý tímový výkon.

„Tím je to, na čom záleží. Keď všetko funguje správne, góly prídu vo forme zásahov Garetha, Karima alebo Sergia. Dôležitá vec je, že góly prišli, nie kto ich strelil. Tím ukázal kolektívneho ducha. Girona nás v prvom polčase zatlačila, museli sme ukázať tímového ducha, aby sme to zvládli a získali tri body,“ povedal Lopetegui.

Ronaldo stále čaká na gól v Serie A

Priaznivcov kráľovského veľkoklubu potešil najmä výkon francúzskeho rodáka s alžírskymi koreňmi na hrote útoku Realu, dvojgólového Karima Benzemu. Tridsaťročný „forvard“ má za sebou individuálne nevydarenú sezónu, v 32 zápasoch laligového ročníka 2017/2018 strelil iba päť gólov.

Po dvoch meraniach síl aktuálnej sezóny má na konte takmer polovičný počet presných zásahov z uplynulého ročníka. „Som tu už desať rokov a vždy som tímu odvádzal všetko. Som odhodlaný nastrieľať veľa gólov a pomôcť k celkovému triumfu. Futbal nie je iba o góloch, je o víťazstvách a dobrých výkonoch. Osobne sa však budem snažiť nastrieľať veľa gólov, aby som tímu pomohol,“ uviedol po nedeľňajšom zápase 30-ročný rodák z Lyonu.

Päťnásobný víťaz Zlatej lopty FIFA Ronaldo po dvoch súťažných stretnutiach v drese „starej dámy“ stále čaká na svoj prvý presný zásah. Úradujúci šampión tamojšej najvyššej súťaže má po dvoch zápasoch novej sezóny Serie A na konte dve víťazstvá so skóre 5:2, ale ani jeden z piatich gólov nedosiahol jeho hviezdny letný nákup.

Portugalský kanonier odohral v sobotňajšom súboji proti Laziu Rím (2:0) na ľavej strane ofenzívy plnú porciu minút, vypracoval si niekoľko šancí, ale gól nestrelil. „Nula gólov po 180 minútach. Normálne pre mnoho hráčov, ale nie pre Ronalda. Najbližšie má šancu proti Parme. Jeho góly nechýbajú ani tak Juventusu, ako jemu samému,“ napísal denník Gazzetta dello Sport.

Viac k osobe Cristiano RonaldoGareth BaleJulen LopeteguiKarim BenzemaSergio Ramos