Beyoncé a Jay Z čelia žalobe za skladbu Drunk In Love

Beyoncé predstavila video ku skladbe 7/11
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 16. decembra (WEBNOVINY) – Americká speváčka Beyoncé, jej manžel, rapper Jay Z a producent Timbaland čelia žalobe za skladbu Drunk In Love, ktorá pochádza zo speváčkinho vlaňajšieho eponymného albumu.

Žalobu na nich podala maďarská speváčka Mónika Juhász Miczura, známa tiež ako Mitsou, ktorá tvrdí, že spomínaní interpreti neoprávnene vysamplovali tradičnú rómsku pieseň Bajba, Bajba Pelem. Tú Mitsou nahrala v roku 1995, pričom jej vokály, upravené efektom auto-tune, je jasne počuť v úvode Drunk In Love. Maďarská speváčka žiadna bližšie nešpecifikované odškodné a tiež súdny zákaz hrania tejto skladby, kým z nej neodstránia jej časť s jej hlasom.

Video: Beyoncé – Drunk in Love ft. JAY Z

Tridsaťtriročná
Beyoncé Giselle Knowles-Carter

začala hudobnú kariéru v 90. rokoch minulého storočia ako členka skupiny Destiny’s Child, neskôr sa vydala na sólovú dráhu. Vydala albumy Dangerously In Love (2003), B’Day (2006), I Am… Sasha Fierce (2008), 4 (2011) a spomínaný Beyoncé (2013), pričom so všetkými dobyla americký rebríček Billboard 200. Jedna z najlepšie zarábajúcich interpretiek na svete získala už 17 cien Grammy, tri z nich ešte ako členka Destiny’s Child, ostatné ako sólová interpretka. Beyoncé a Jay Z sú manželmi od roku 2008 a v januári 2012 sa im narodila dcéra Blue Ivy.

Štyridsaťpäťročný
Jay Z

, vlastným menom Shawn Corey Carter, sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 1989. Debutoval však až v roku 1996, keď vydal album Reasonable Doubt. Ten je spolu s nahrávkou The Blueprint (2001) v rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias podľa magazínu Rolling Stone. V súčasnosti má na svojom konte dvanásť sóloviek, dva spoločné albumy so spevákom R. Kellym a po jednom s rockovou kapelou Linkin Park a rapperom Kanyem Westom. Okrem toho vydal viacero kompilácií a zatiaľ získal 19 cien Grammy. Jay Z je podľa magazínu Billboard desiatym najúspešnejším interpretom rokov 2000 až 2009. S aktuálnou štúdiovkou Magna Carta… Holy Grail (2013) sa mu po prvý raz podarilo dobyť britský albumový rebríček.

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe BeyoncéTimbaland