Beyoncé čelí žalobe za údajné plagiátorstvo

Beyoncé predstavila video ku skladbe 7/11
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) – Americkú speváčku Beyoncé zažaloval spevák Ahmad Lane, známy pod umeleckým pseudonymom Javon. Ten tvrdí, že speváčkina skladba XO z albumu Beyoncé (2013) sa nápadne podobá na jeho pieseň XOXO.

Lane v súdnych dokumentoch uviedol, že spomínanú skladbu dal speváčkinej sprievodnej vokalistke Crissy Collins, ktorá ju následne dala samotnej Beyoncé. Tá ju podľa Lanea použila pri skladaní piesne XO. Lane preto teraz žiada odškodné sedem miliónov dolárov (v prepočte približne 6,24 milióna eur). Tridsaťtriročná speváčka tieto obvinenia odmieta a súd požiadala, aby žalobu zamietol. Jej právnik okrem toho podotkol, že Lane si nikdy nepodal žiadosť o zaregistrovanie autorských práv na svoju pieseň.

Tridsaťtriročná
Beyoncé Giselle Knowles-Carter

začala hudobnú kariéru v 90. rokoch minulého storočia ako členka skupiny Destiny’s Child, neskôr sa vydala na sólovú dráhu. Na konte má albumy Dangerously In Love (2003), B’Day (2006), I Am… Sasha Fierce (2008), 4 (2011) a spomínaný Beyoncé (2013), pričom so všetkými dobyla americký rebríček Billboard 200.

Jedna z najlepšie zarábajúcich interpretiek na svete získala už 20 cien Grammy, tri z nich ešte ako členka Destiny’s Child, ostatné ako sólová interpretka. Jej manželom je rapper Jay Z, za ktorého sa vydala v roku 2008 a v januári 2012 sa im narodila dcéra Blue Ivy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Beyoncé