Beyoncé Slovensku ponúkla nezabudnuteľnú šou plnú hitov

Koncert Beyoncé
Speváčka Beyoncé predviedla na Slovensku šou plnú hitov. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) – Americká speváčka Beyoncé Knowles sa 19. apríla po prvý raz predstavila na Slovensku.

Bratislava bola jej treťou zastávkou na turné s názvom The Mrs. Carter Show, v rámci ktorého navštívi viac ako štyridsať krajín.

Hoci na niektorých z nasledujúcich koncertov majú dostať priestor aj predkapely, v metropole Slovenska si zaplnený Zimný štadión Ondreja Nepelu musel vystačiť s piesňami zo záznamu a niekoľkými reklamami.

Samotná Beyoncé sa na pódium postavila až pätnásť minút po deviatej a po krátkom úvodnom videu ponúkla svojim fanúšikom skladbu Run the World (Girls).

V duchu názvu tejto piesne sa niesla takmer celá pódiová šou speváčky, keďže jej kapelu a až na dve výnimky aj tanečný sprievod, tvorili výhradne ženy. Koncert však okrem toho dotvárali početné pyrotechnické efekty a najmä veľkoplošné projekcie, ktoré Beyoncé využívala primárne na striedanie svojej garderóby.

Obrazom: Koncert speváčky Beyoncé

Koncert Beyoncé
Foto: SITA/AP

Máte krásnu krajinu! Ďakujeme, že ste nás tu dnes privítali,“ uviedla speváčka hneď na začiatku vystúpenia a prítomným ponúkla skladby End of Time a Flaws and All.

Takmer hneď na to zaznel v neštandardnom aranžmáne hit If I Were a Boy, v ktorom Beyoncé použila úryvky z textu a melódie Bittersweet Symphony od anglickej formácie The Verve.

V rámci vizuálne bohatej šou však vynikli aj piesne Party, Freakum Dress či Schoolin‘ Life. Poslednú z uvedených pritom 31-ročná popová diva označila za jednu z najobľúbenejších skladieb jej fanúšikov a fanúšičiek. Tí slovenskí sa mohli okrem toho tešiť aj z častej komunikácie a možnosti interakcie s Beyoncé. Počas koncertu si však na svoje prišli aj diváci stojaci v druhej polovici hľadiska, kde sa nachádzalo ďalšie pódium. Naň sa speváčka presunula ponad ich hlavy a odspievala štvoricu skladieb Irreplaceable, Resentment, Love on Top a Survivor.

Záver bezmála dve hodiny trvajúceho koncertu patril hitom ako Crazy in Love či Single Ladies (Put a Ring on It). Prítomných však príjemne prekvapil najmä úryvok zo skladby I Will Always Love You od Dolly Parton, ktorá je však známa najmä vďaka Whitney Houston. Beyoncé následne plynule prešla do interpretácie piesne Halo a svoje prvé vystúpenie na Slovensku zavŕšila niekoľkominútovým ďakovaním všetkým fanúšikom a ľuďom, ktorí sa podieľajú na jej aktuálnom turné.

Beyoncé sa v rámci The Mrs. Carter Show World Tour ešte predstaví v Amsterdame, Paríži, Londýne, Dubline, Miláne, Berlíne, ale aj v Osle, Štokholme a ďalších mestách. Následne sa koncom júna presunie do Severnej Ameriky, kde bude turné pokračovať. Jeho názov poukazuje na speváčkinu svadbu s rapperom Shawnom „Jay-Z“ Carterom, s ktorým má ročnú dcérku Blue Ivy.

Beyoncé začala svoju hudobnú kariéru v roku 1997 ako členka skupiny Destiny’s Child, neskôr sa vydala na sólovú dráhu. Na svojom konte má štyri sólové štúdiovky – Dangerously In Love (2003), B’Day (2006), I Am… Sasha Fierce (2008) a 4 (2011), pričom so všetkými dobyla americký rebríček Billboard 200. Jedna z najlepšie zarábajúcich interpretiek na svete má na konte už 17 cien Grammy, pričom tri z nich získala ešte ako členka Destiny’s Child, ostatné ako sólová speváčka.

Setlist koncertu Beyoncé v Bratislave (19. apríl 2013):

I Been On (Intro)

Run the World (Girls)

End of Time

Flaws and All

You Are a Queen (Interlude)

If I Were a Boy/Bittersweet Symphony

Get Me Bodied

Baby Boy

Diva

Naughty Girl (Interlude)

Naughty Girl

Party

Dance for You

Express Yourself (Interlude)

Freakum Dress

Interlude

I Care

I Miss You

Schoolin‘ Life

Why Don’t You Love Me

Interlude

1+1

Irreplaceable

Resentment

Love on Top

Survivor

Countdown (Interlude)

Crazy in Love

Single Ladies (Put a Ring on It)

I Was Here (Interlude)

I Will Always Love You/Halo

Green Light (Outro)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe BeyoncéBeyoncé KnowlesWhitney Houston